Liga angielska - 33. kolejka Championship: Sheffield Wednesday FC - Reading FC 0-3 (0-1)

W pojedynku 33. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 15 lutego, drużyna Sheffield Wednesday przegrała z Reading FC 0-3 (0-1). Mecz na Hillsborough obejrzało 22 199 widzów.

S. Baldock 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 23 spotkania drużyna Reading FC (”The Royals”) wygrała dziewięć razy i zanotowała tyle samo porażek oraz pięć remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Osaze Urhoghide z Sheffield Wednesday. Była to 16. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do ”The Royals” w 21. minucie spotkania, gdy Yakou Meïté strzelił pierwszego gola. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Oviemuno Ejaria.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”The Royals”.

Na drugą połowę zespół Sheffield Wednesday wyszedł w zmienionym składzie, za Joeya Pelupessy'ego wszedł Barry Bannan. W pierwszych minutach drugiej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Osaze Urhoghide z zespołu Sheffield Wednesday i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 16. minucie.

W 56. minucie za Alessia da Cruza wszedł Jacob Murphy. W 67. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Oviemunowi Ejarii z drużyny gości. Chwilę później trener ”The Royals” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Charlie Adam, a murawę opuścił Michael Olise.

W tej samej minucie w zespole Sheffield Wednesday doszło do zmiany. Connor Wickham wszedł za Atdhe Nuhiu.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół ”The Royals”, zdobywając kolejną bramkę. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy wpakował piłkę do siatki rywali George Puşcaş. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Andy Yiadom.

W 81. minucie żółtą kartkę dostał Andy Yiadom, piłkarz ”The Royals”.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Reading FC w 90. minucie spotkania, gdy Sam Baldock strzelił z karnego trzeciego gola. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-3.

Michael Morrison
16′ 49′ Osaze Urhoghide
Andrew Ferai Rinomhota
46′ Joey Pelupessy
John Swift
68′ Atdhe Nuhiu
Andy Yiadom81′
56′ Alessio da Cruz
Tyler Blackett
46′ Barry Bannan
Gabriel Osho
Alex Hunt
Charlie Adam68′
56′ Jacob Murphy
Felipe Araruna Hoffmann
Josh Windass
Sam Baldock83′  90′ (k.)
68′ Connor Wickham
Ayub Timbe Masika86′

22 lutego zespół Reading FC będzie miał szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jego rywalem będzie Leeds United. Tego samego dnia Birmingham City FC będzie gościć zespół Sheffield Wednesday.