Liga angielska - 33. kolejka Championship: Preston North End FC - Millwall FC 0-1 (0-0)

15 lutego na Deepdale odbyło się spotkanie 33. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Prestonu i Milwall FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Milwall FC 1-0. Na stadionie stawiło się 12 468 widzów.

S. Hutchinson 78'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 26 meczów jedenastka Prestonu (”The Lilywhites”) wygrała 12 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz pięć remisów.

Od pierwszych minut jedenastka Milwall FC (”Lwy”) zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Prestonu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 50. minucie arbiter pokazał kartkę Danielowi Johnsonowi z zespołu gospodarzy. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Prestonu doszło do zmiany. Paul Gallagher wszedł za Alana Brownego.

W 65. minucie Scott Sinclair został zmieniony przez Josha Harropa. Niedługo później trener Milwall FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Connor Mahoney, a murawę opuścił Tom Bradshaw. W tej samej minucie trener Prestonu postanowił wzmocnić linię napadu i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Davida Nugenta. Na boisko wszedł Sean Maguire, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu dla Milwall FC zdobył Shaun Hutchinson w 78. minucie. Przy zdobyciu bramki pomagał Murray Wallace.

Między 83. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Murray Wallace
65′ Alan Browne
Jed Wallace90′
50′ Daniel Johnson
Jayson Molumby
83′ Ben Pearson
Ryan Woods
65′ Scott Sinclair
Tom Bradshaw76′
76′ David Nugent
Jón Dadi Bodvarsson86′
Matthew Hudson
Luke Steele
Joe Rafferty
Shane Ferguson
65′ 85′ Paul Gallagher
Ryan Leonard86′
65′ Josh Harrop
Connor Mahoney76′
Brad Potts
Jiri Skalak
76′ Sean Maguire
Aiden O'Brien
Jayden Stockley
Matt Smith90′

Arbiter przyznał trzy żółte kartki ”The Lilywhites”, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

22 lutego jedenastka Milwall FC zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Wigan Athletic FC. Tego samego dnia Hull City AFC zagra z jedenastką ”The Lilywhites” na jej terenie.