Liga angielska - 33. kolejka Championship: Middlesbrough FC - Luton Town FC 0-1 (0-1)

15 lutego na Riverside Stadium odbyło się starcie 33. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Middlesbrough FC i Lutonu Town. Mecz zakończył się zwycięstwem Lutonu Town 1-0. Na stadionie stawiło się 19 734 widzów.

33. kolejka Anglia - Championship
2020-02-15 16:00 | Stadion: Riverside Stadium | Widzów: 19734 | Arbiter: J. Gillett
Middlesbrough FC
Luton Town FC
0
1
R. Tunnicliffe 17'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedynego gola meczu strzelił Ryan Tunnicliffe dla drużyny Lutonu Town. Bramka padła w tej samej minucie.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Luton Town: Martinowi Craniemu w 38. i Luke'owi Berry'emu w 43. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Lutonu Town.

W 59. minucie George Saville zastąpił Britta Assombalongę. Trener Middlesbrough FC postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił obrońcę Djeda Spence'a i na pole gry wprowadził napastnika Rudego Gestede'a, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 78. minucie kartkę dostał Pelly Ruddock z jedenastki gości. Trener Lutonu Town wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Isaiaha Browna. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Kazenga LuaLua. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w siódmej minucie doliczonego czasu gry, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Lewisowi Wingowi i Isaiahowi Brownowi.

Martin Cranie38′ 76′
69′ Djed Spence
Matthew Pearson
Patrick James Coleman McNair
Daniel Potts71′
Jonathan Howson
Kazenga LuaLua83′
59′ George Saville
Luke Berry43′
90′ Lewis Wing
Andrew Shinnie
59′ Britt Assombalonga
Isaiah Brown83′ 90′
69′ Rudy Gestede
Danny Hylton

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Middlesbrough FC obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast jedenastka Lutonu Town w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.