Liga angielska - 33. kolejka Championship: Leeds United - Bristol City FC 1-0 (1-0)

W meczu 33. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 15 lutego, drużyna Leeds United wygrała z Bristolem City 1-0 (1-0). Mecz na Elland Road obejrzało 35 819 widzów.

L. Ayling 16'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 23 razy. Jedenastka Leeds United (”Pawie”) wygrała aż 13 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedyną bramkę meczu dla Leeds United zdobył Luke Ayling w 16. minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Mateusz Klich.

W 34. minucie Andreas Weimann został zastąpiony przez Calluma O'Dowdę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Leeds United.

W 55. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Stuarta Dallasa z ”Pawii”, a w 58. minucie Calluma O'Dowdę z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Bristolu City (”The Robins”) postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Famara Diedhiou, a murawę opuścił Jamie Paterson.

W 74. minucie w jedenastce ”The Robins” doszło do zmiany. Kasey Palmer wszedł za Niclasa Eliassona. Chwilę później trener ”Pawii” postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Patricka Bamforda. Na boisko wszedł Jean-Kévin Augustin, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 81. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Tomáša Kalasa z Bristolu City, a w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku Mateusza Klicha z drużyny przeciwnej.

W doliczonym czasie gry w drużynie Leeds United doszło do zmiany. Jamie Shackleton wszedł za Hernandeza Pablę. W drugiej połowie nie padły bramki.

Daniel Bentley
 16′ Luke Ayling
Nathan Baker
Liam Cooper
Jay Dasilva
55′ Stuart Dallas
Tomáš Kalas81′
Ben White
Ashley Williams
Jack Harrison
Niclas Eliasson74′
90′ Mateusz Klich
Markus Henriksen
90′ Hernandez Dominguez Pablo
Han-Noah Massengo
Kalvin Phillips
Andreas Weimann34′
75′ Patrick Bamford
Jack Hunt
90′ Jamie Shackleton
Callum O'Dowda34′ 58′
Ezgjan Alioski
Kasey Palmer74′
75′ Jean-Kévin Augustin
Tommy Rowe
Tyler Roberts
Famara Diedhiou60′

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Zespół Leeds United w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast jedenastka gości wykorzystała wszystkie zmiany.

22 lutego zespół Bristolu City rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie West Bromwich Albion FC. Tego samego dnia Reading FC zagra z jedenastką Leeds United na jej terenie.