Liga angielska - 33. kolejka Championship: Birmingham City FC - Brentford FC 1-1 (1-1)

15 lutego na St Andrew's Trillion Trophy Stadium odbył się pojedynek 33. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Birminghamu City i Brentford FC. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 20 379 widzów.

33. kolejka Anglia - Championship
2020-02-15 16:00 | Stadion: St Andrew's Trillion Trophy Stadium | Widzów: 20379 | Arbiter: S. Martin
Birmingham City FC
Brentford FC
1
1
L. Jutkiewicz 13'
E. Pinnock 17'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 22 razy. Jedenastka Birminghamu City (”The Blues”) wygrała aż 14 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko cztery.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W dziewiątej minucie Mathias Jensen został zmieniony przez Dru Yearwooda.

W pierwszych minutach meczu to zawodnicy Birminghamu City otworzyli wynik. W 13. minucie bramkę zdobył Lukas Jutkiewicz. To już dwunaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Gary Gardner.

Jedenastka gości wyrównała wynik meczu. W 17. minucie gola wyrównującego strzelił Ethan Pinnock. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Emiliano Marcondes.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Brentford FC: Dru Yearwoodowi w 34. i Henrikowi Dalsgaardowi w 41. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Birmingham City: Maxime'owi Colinowi w 58. i Jake Clarkemu-Salterowi w 60. minucie. Niedługo później trener Brentford FC postanowił wzmocnić linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Dru Yearwooda. Na boisko wszedł Tarique Fosu, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Chwilę później trener Birminghamu City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Daniel Crowley, a murawę opuścił Scott Hogan. W 85. minucie sędzia przyznał kartkę Christianowi Nørgaardowi z Brentford FC. W doliczonej pierwszej minucie starcia w zespole ”The Blues” doszło do zmiany. Wes Harding wszedł za Jérémie Belę.

David Raya Martin
60′ Jake Clarke-Salter
Henrik Dalsgaard41′
58′ Maxime Colin
Rico Henry
Kristian Pedersen
Julian Jeanvier
Marc Roberts
Ethan Pinnock  17′
90′ Jérémie Bela
Christian Nørgaard85′
75′ Scott Hogan
Ollie Watkins
 13′ Lukas Jutkiewicz
Mohamed Saïd Benrahma
Connal Trueman
Luke Daniels
Harlee Dean
Luka Račić
90′ Wes Harding
Mads Roerslev Rasmussen
75′ Daniel Crowley