Liga angielska - 32. kolejka League Two: Scunthorpe United - Cheltenham Town 1-0 (1-0)

8 lutego na Sands Venue Stadium odbył się mecz 32. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Scunthorpe United i Cheltenham Town. Starcie zakończyło się zwycięstwem Scunthorpe United 1-0. Na stadionie zasiadło 3 159 widzów.

32. kolejka Anglia - League Two
2020-02-08 16:00 | Stadion: Sands Venue Stadium | Widzów: 3159 | Arbiter: C. Pollard
Scunthorpe United FC
Cheltenham Town FC
1
0
J. McAtee 17'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Zespół Scunthorpe United wygrał aż dziewięć razy, zremisował cztery, a przegrał tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Scunthorpe United w 17. minucie spotkania, gdy John McAtee zdobył pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. W zdobyciu bramki pomógł Kevin van Veen.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Scunthorpe United.

W 53. minucie arbiter pokazał kartkę Johnowi McAteemu z Scunthorpe United. W 57. minucie Conor Thomas został zmieniony przez Toma Nicholsa.

W 61. minucie kartkę dostał James Perch, zawodnik gospodarzy. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Cheltenham Town doszło do zmiany. Reuben Reid wszedł za Luke'a Varneya. Trener Cheltenham Town postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Jake'a Doyle'a-Hayesa i na pole gry wprowadził napastnika Aleksa Addaiego, który w bieżącym sezonie ma na koncie już cztery bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 82. minucie arbiter ukarał kartką Sean Longa, piłkarza Cheltenham Town. Po chwili trener Scunthorpe United postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku zastąpił zmęczonego Kevina van Veena. Na boisko wszedł George Miller, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Trzy minuty później w zespole Scunthorpe United doszło do zmiany. Alfie Beestin wszedł za Johna McAteego.

Charlie Raglan
61′ James Perch
Ben Peter Anthony Tozer
Alex Gilliead
Ryan Broom
Levi Sutton
Jake Billy Doyle-Hayes75′
90′ Kevin van Veen
Conor Thomas57′
Abobaker Eisa
Alfie May
 17′ 53′ 90′ John McAtee
Joshua Debayo
90′ Alfie Beestin
Max Sheaf
Ryan Colclough
Alex Addai75′
Devarn Green
Tom Nichols57′
90′ George Miller
Reuben James Reid65′

Zawodnicy Scunthorpe United dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka Scunthorpe United w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższy wtorek zespół Cheltenham Town rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jego rywalem będzie Carlisle United FC. Tego samego dnia Cambridge United FC zagra z zespołem Scunthorpe United na jego terenie.