Liga angielska - 32. kolejka League Two: Northampton Town FC - Port Vale FC 0-1 (0-0)

W starciu 32. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 8 lutego, drużyna Northampton Town przegrała z Port Vale 0-1 (0-0). Mecz na PTS Academy Stadium obejrzało 5 583 widzów.

32. kolejka Anglia - League Two
2020-02-08 16:00 | Stadion: PTS Academy Stadium | Widzów: 5583 | Arbiter: C. Breakspear
Northampton Town FC
Port Vale FC
0
1
D. Worrall 72'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 23 spotkania jedenastka Port Vale wygrała osiem razy i zanotowała tyle samo porażek oraz siedem remisów.

Od pierwszych minut jedenastka Port Vale zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Northampton Town była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Od 44. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Northampton Town i jedną drużynie przeciwnej.

W 49. minucie sędzia pokazał kartkę Mitchellowi Clarkowi, zawodnikowi gości. Po chwili trener Port Vale postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Tom Pope, a murawę opuścił Richie Bennett.

W 61. minucie Callum Morton został zastąpiony przez Andrew Williamsa. W następstwie utraty bramki trener Northampton Town postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika Paula Andersona i na pole gry wprowadził napastnika Matthew Warburtona, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie jedynego gola meczu strzelił David Worrall dla zespołu Port Vale. Przy zdobyciu bramki pomagał Tom Conlon.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Port Vale: Tomowi Conlonowi w 76. i Jamesowi Gibbonsowi w 84. minucie. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 85. minucie, w drużynie Port Vale za Scotta Burgessa wszedł Nathan Smith, a w jedenastce Northampton Town Ryan Watson zmienił Chrisa Linesa.

Leon Legge
61′ Callum Morton
David Worrall  72′
Nicky Adams
Christian Alexis Montaño Castillo44′
44′ 72′ Paul Anderson
Scott Burgess85′
85′ Ryan Watson
Tom Conlon76′
Vadaine Oliver
Luke Joyce
45′ Sam Hoskins
Rhys Browne
85′ Chris Lines
Emmanuel Oyeleke
72′ Matthew Warburton
Mark Cullen
61′ Andrew Williams
Tom Pope58′

Piłkarze Northampton Town otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Jedenastka Northampton Town w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.

Już w najbliższy wtorek drużyna Port Vale zawalczy o kolejne punkty w Nailsworth. Jej rywalem będzie Forest Green Rovers FC. Tego samego dnia Swindon Town FC zagra z drużyną Northampton Town na jej terenie.