Liga angielska - 32. kolejka League Two: Forest Green Rovers FC - Walsall FC 1-2 (0-0)

W spotkaniu 32. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 8 lutego, drużyna Forest Green Rovers przegrała z Walsall FC 1-2 (0-0). Mecz na The New Lawn w Nailsworth obejrzało 3 136 widzów.

32. kolejka Anglia - League Two
2020-02-08 16:00 | Stadion: The Innocent [Insert Name Here] Stadium | Widzów: 3136 | Arbiter: A. Coggins
W. McDonald 73'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Walsall FC (”The Saddlers”) wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 39. minucie kartkę obejrzał Josh Gordon z Walsall FC.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Walsall FC w 52. minucie spotkania, gdy Josh Gordon strzelił z karnego pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 54. minucie Rory Holden został zastąpiony przez Wesa McDonalda. A trener Forest Green Rovers wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Aarona Collinsa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Rob Hall. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kontaktowego gola. W 71. minucie boisko opuścili zawodnicy Forest Green Rovers: George Williams, Elliott Frear, a na ich miejsce weszli Ebou Adams, Kevin Dawson.

Trzeba było trochę poczekać, aby Wes McDonald wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”The Saddlers”, zdobywając kolejną bramkę w 73. minucie pojedynku. Sytuację bramkową stworzył Caolan Lavery.

Chwilę później trener Walsall FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Elijah Adebayo, a murawę opuścił Josh Gordon. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Nathanowi Sheronowi z zespołu gości. Była to 76. minuta starcia.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Josh March. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy zdobyciu bramki pomagał Aaron Collins.

Drużynie Forest Green Rovers zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Walsall FC.

Matthew Sadler
71′ Ebou Adams
Dan Scarr
Odin Bailey
Nathan Sheron76′
71′ Kevin Patrick Dawson
Liam Kinsella
Carl Winchester
Stuart Sinclair
 87′ Josh March
Josh Gordon  52′ (k.) 39′ 74′
Jack Aitchison
Caolan Lavery
57′ Rob Hall
Rory Holden54′
Lewis Thomas
Jack Rose
Dominic Bernard
Zak Jules
71′ Elliott Frear
Cameron Norman
Nathan McGinley
Danny Guthrie
71′ George Williams
Wes McDonald54′  73′
57′ Aaron Collins
Jack Nolan
Mathew Stevens
Elijah Adebayo74′

Arbiter nie ukarał zawodników Forest Green Rovers żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie żółte.

Jedenastka Forest Green Rovers w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.

Już w najbliższy wtorek zespół Walsall FC będzie miał szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie Newport County AFC. Tego samego dnia Port Vale FC zagrają z drużyną Forest Green Rovers na jej terenie.