Liga angielska - 32. kolejka League Two: Bradford City AFC - Grimsby Town FC 1-1 (0-0)

W pojedynku 32. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 8 lutego, drużyna Bradford City zremisowała z Grimsby Town 1-1 (0-0). Mecz na Northern Commercials Stadium obejrzało 17 668 widzów.

32. kolejka Anglia - League Two
2020-02-08 16:00 | Stadion: The Utilita Energy Stadium | Widzów: 17668 | Arbiter: S. Martin
Bradford City AFC
Grimsby Town FC
1
1
L. Novak 80'
L. Hendrie 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Jedenastka Bradford City wygrała aż osiem razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko dwa.

Od pierwszych minut drużyna Grimsby Town zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Bradford City była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 63. minucie za Harry'ego Cliftona wszedł Elliot Grandin. W 70. minucie arbiter pokazał kartkę Billy'emu Clarke'owi z Grimsby Town.

Chwilę później trener Bradford City postanowił wzmocnić linię napadu i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Claytona Donaldsona. Na boisko wszedł Kurtis Guthrie, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 75. minucie Billy Clarke został zmieniony przez Jamesa Tilleya, co miało wzmocnić drużynę Grimsby Town. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dylana Connolly'ego na Dylana Mottleya-Henry'ego. Na 13 minut przed zakończeniem starcia kartkę dostał Jake Reeves, piłkarz gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Bradford City w 80. minucie spotkania, gdy Lee Novak zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Callum Cooke.

W następstwie utraty bramki trener Grimsby Town postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Eliotta Whitehouse'a i na pole gry wprowadził napastnika Matta Greena, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W tej samej minucie w jedenastce Bradford City doszło do zmiany. Hope Akpan wszedł za Harry'ego Pritcharda.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez drużynę Grimsby Town w końcu przyniosły efekt bramkowy. W drugiej minucie doliczonego czasu meczu Luke Hendrie wyrównał wynik meczu. Asystę przy golu zaliczył Charles Vernam.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Luke Waterfall
76′ Dylan Edward Connolly
Charles Vernam
Callum Cooke
Josh Benson
85′ Harry Pritchard
Harry Clifton63′
77′ Jake Reeves
Eliott Whitehouse85′
 80′ Lee Novak
Billy Clarke70′ 75′
71′ Clayton Donaldson
James Hanson
Luke McGee
Sam Russell
Paudie O'Connor
Elliott Hewitt
85′ Hope Akpan
Ludvig Öhman
Glenn Bell Dollar Middleton
Bradley Garmston
76′ Dylan Mottley-Henry
Elliot Grandin63′
71′ Kurtis Guthrie
Matt Green85′
Shay McCartan
James Tilley75′

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy wtorek zespół Grimsby Town zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie Colchester United FC. Tego samego dnia Stevenage FC zagra z drużyną Bradford City na jej terenie.