Liga angielska - 32. kolejka League One: Tranmere Rovers FC - Portsmouth FC 0-2 (0-1)

W meczu 32. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 8 lutego, zespół Tranmere Rovers przegrał z Portsmouth FC 0-2 (0-1). Mecz na Prenton Park w Birkenhead obejrzało 6 985 widzów.

Ryan Williams 51'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 22 starcia jedenastka Portsmouth FC (”Pompey”) wygrała dziewięć razy i zanotowała siedem porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do ”Pompey” w 13. minucie spotkania, gdy Sean Raggett zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Ronan Curtis.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał James Vaughan z Tranmere Rovers. Była to 31. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Pompey”.

Drugą połowę jedenastka Tranmere Rovers rozpoczęła w zmienionym składzie, za Kane'a Wilsona wszedł Liam Ridehalgh.

Drużyna Tranmere Rovers ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 51. minucie wynik ustalił Ryan Williams. Bramka padła po podaniu Ronana Curtisa.

W 59. minucie Calum Woods został zastąpiony przez Neila Dannsa. W tej samej minucie w drużynie Tranmere Rovers doszło do zmiany. Morgan Ferrier wszedł za Jamesa Vaughana. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Portsmouth FC: Aleksowi Bassowi w 70. i Ryanowi Williamsowi w 77. minucie.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Sean Raggett  13′
46′ Kane Wilson
Steve Seddon
59′ Calum Woods
Tom Naylor
31′ 59′ James Vaughan
Ryan Williams  51′ 77′
Andy Cook
Ellis Harrison
Luke Pilling
Craig MacGillivray
46′ Liam Ridehalgh
Lee Brown
59′ Neil Danns
Jack Whatmough
Harvey Gilmour
Gareth Evans
David Perkins
Marcus Harness
59′ Morgan Ferrier
Ross McCrorie
Connor Jennings
John Marquis

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Portsmouth FC przyznał dwie.

Jedenastka Tranmere Rovers w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości nie skorzystał ze zmian.

Już w najbliższy wtorek jedenastka Portsmouth FC będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Birminghamie. Jej rywalem będzie Coventry City FC. Tego samego dnia Bristol Rovers FC zagra z drużyną Tranmere Rovers na jej terenie.