Liga angielska - 32. kolejka League One: Sunderland AFC - Ipswich Town 1-0 (0-0)

W spotkaniu 32. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 8 lutego, drużyna Sunderland AFC wygrała z Ipswich Town 1-0 (0-0). Mecz na Stadium of Light obejrzało 32 726 widzów.

32. kolejka Anglia - League One
2020-02-08 16:00 | Stadion: Stadium of Light | Widzów: 32726 | Arbiter: J. Simpson
Sunderland AFC
Ipswich Town
1
0
C. Maguire 81'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 35 pojedynków jedenastka Ipswich Town (”The Tractor Boys”) wygrała 17 razy i zanotowała 12 porażek oraz sześć remisów.

Od pierwszych minut jedenastka Ipswich Town zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Sunderland AFC (”Czarne Koty”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 21. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Luke'a O'Niena z Sunderland AFC, a w 23. minucie Flynna Downesa z drużyny przeciwnej.

W 54. minucie sędzia ukarał kartką Luke'a Chambersa, zawodnika gości. Niedługo później trener Ipswich Town postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Jamesa Norwooda. Na boisko wszedł Kayden Jackson, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 72. minucie John Nolan zastąpił Emyra Huwsa. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Tom Flanagan z ”Czarnych Kot”. W 78. minucie w zespole Ipswich Town doszło do zmiany. Josh Earl wszedł za Janoiego Donaciena.

Trener ”Czarnych Kot” postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił obrońcę Denvera Hume'a i na pole gry wprowadził napastnika Kyle'a Lafferty'ego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastki zdołały strzelić gola i wygrać spotkanie.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Chris Maguire dla drużyny ”Czarnych Kot”. Bramka padła w tej samej minucie. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zanotował Kyle Lafferty.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Sunderland AFC doszło do zmiany. Conor McLaughlin wszedł za Lyndena Goocha.

Tomáš Holý
75′ Tom Flanagan
Luke Chambers54′
79′ Denver Hume
Janoi Donacien78′
Jordan Willis
Myles Kenlock
Bailey Wright
James Wilson
90′ Lynden Gooch
Luke Woolfenden
George Dobson
Flynn Downes23′
21′ Luke O'Nien
John Nolan72′
Max Power
Cole Skuse
 81′ Chris Maguire
Will Keane
Charlie Wyke
James Norwood71′
Lee Burge
Will Norris
90′ Conor McLaughlin
Alan Judge
79′ Kyle Lafferty
Kayden Jackson71′
Antoine Semenyo
Freddie Sears

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Zespół Sunderland AFC w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższy wtorek drużyna Ipswich Town rozegra kolejny mecz w Kingstonie upon Tamizie. Jej rywalem będzie AFC Wimbledon. Tego samego dnia Rochdale AFC zagra z zespołem ”Czarnych Kot” na jego terenie.