Liga angielska - 32. kolejka League One: Shrewsbury Town - Milton Keynes Dons 1-1 (0-0)

W meczu 32. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 8 lutego, zespół Shrewsbury Town zremisował z Milton Keynes Dons 1-1 (0-0). Mecz na Montgomery Waters Meadow obejrzało 5 791 widzów.

32. kolejka Anglia - League One
2020-02-08 16:00 | Stadion: Montgomery Waters Meadow | Widzów: 5791 | Arbiter: P. Wright
Shrewsbury Town FC
Milton Keynes Dons FC
1
1
O. Beckles 62'
R. Healey 77'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Jedenastka Milton Keynes Dons wygrała aż siedem razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko trzy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Jordanowi Houghtonowi z Milton Keynes Dons. Była to siódma minuta pojedynku.

W 52. minucie za Kayne'a Ramseya wszedł Sean Goss. W 61. minucie w zespole Shrewsbury Town doszło do zmiany. Callum Lang wszedł za Jasona Cummingsa.

Dopiero w drugiej połowie Omar Beckles wywołał eksplozję radości wśród kibiców Shrewsbury Town, strzelając gola w 62. minucie spotkania. Asystę zanotował Daniel Udoh.

Chwilę później trener Milton Keynes Dons postanowił wzmocnić linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Louisa Thompsona. Na boisko wszedł Conor McGrandles, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Dean Lewington z jedenastki gości. W 71. minucie w drużynie Milton Keynes Dons doszło do zmiany. Regan Poole wszedł za Calluma Brittaina.

Piłkarze gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 77. minucie gola wyrównującego strzelił Rhys Healey. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku sędzia pokazał kartkę Ethanowi Ebanksowi-Landellowi, piłkarzowi gospodarzy. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Lee Nicholls
 62′ Omar Beckles
Callum Brittain71′
79′ Ethan Ebanks-Landell
Dean Lewington67′
Aaron Pierre
Jordan Moore-Taylor
52′ Kayne Ramsey
Carlton Morris
61′ Jason Cummings
David Kasumu
52′ Sean Goss
Conor McGrandles65′
61′ Callum Lang
Ben Reeves

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Shrewsbury Town, a piłkarzom gości przyznał dwie.

Zespół Shrewsbury Town w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Jedenastka gości w drugiej połowie także wymieniła dwóch graczy.

Już w najbliższy wtorek zespół Milton Keynes Dons będzie miał szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jego rywalem będzie Lincoln City. Tego samego dnia Accrington Stanley FC zagra z jedenastką Shrewsbury Town na jej terenie.