Liga angielska - 32. kolejka League One: Lincoln City - Rotherham United FC 0-1 (0-0)

7 lutego na Sincil Bank odbyło się spotkanie 32. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Lincoln City i Rotherhamu United. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Rotherhamu United 1-0. Starcie obejrzało 9 876 widzów.

M. Crooks 47'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Zespół Rotherhamu United wygrał aż 12 razy, zremisował raz, a przegrał tylko trzy.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Lincoln City: Cianowi Bolgerowi w 19. i Maksowi Melbourne'owi w 42. minucie.

Niedługo po przerwie jedyną bramkę meczu zdobył Matty Crooks dla zespołu Rotherhamu United. Bramka padła w tej samej minucie. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Kyle Vassell.

W 72. minucie Jake Hesketh został zastąpiony przez Anthony'ego Scully'ego. A kibice Rotherhamu United nie mogli już doczekać się wprowadzenia Freddiego Ladapo. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie aż 10 strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Kyle Vassell. Na 11 minut przed zakończeniem meczu w drużynie Rotherhamu United doszło do zmiany. Josh Koroma wszedł za Chiedozie Ogbene'a.

Trener Lincoln City postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił pomocnika Harry'ego Andersona i na pole gry wprowadził napastnika Toma Hoppera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Michaelowi Smithowi z drużyny gości. Była to 90. minuta starcia. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w zespole Rotherhamu United doszło do zmiany. Shaun MacDonald wszedł za Hakeeba Adelakuna.

Daniel Lønne Iversen
19′ Cian Bolger
Michael Ihiekwe
Neal Eardley
Adam Thompson
42′ Max Melbourne
Richard Wood
Jason Shackell
Hakeeb Adelakun90′
82′ Harry Anderson
Daniel Barlaser
Liam Bridcutt
Matty Crooks  47′
Jorge Grant
Ben Wiles
72′ Jake Hesketh
Jamie Lindsay
72′ Anthony Scully
Shaun MacDonald90′
82′ Tom Hopper
Freddie Ladapo77′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Rotherhamu United przyznał jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast drużyna Rotherhamu United w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższy wtorek jedenastka Rotherhamu United będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Bury FC. Tego samego dnia Milton Keynes Dons FC zagra z zespołem Lincoln City na jego terenie.