Liga angielska - 32. kolejka League One: Doncaster Rovers FC - Rochdale AFC 1-1 (1-0)

8 lutego na The Keepmoat Stadium odbył się pojedynek 32. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Doncasteru Rovers i Rochdale. Mecz zakończył się remisem 1-1. Spotkanie obejrzało 7 638 widzów.

32. kolejka Anglia - League One
2020-02-08 16:00 | Stadion: The Keepmoat Stadium | Widzów: 7638 | Arbiter: N. Hair
Doncaster Rovers FC
Rochdale AFC
1
1
J. Taylor 1'
O. Rathbone 81'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 25 starć drużyna Rochdale wygrała 11 razy i zanotowała 10 porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu zespół Doncasteru Rovers (”Wikingowie”) objął prowadzenie. W pierwszej minucie bramkę zdobył Jon Taylor. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę zanotował Kieran Sadlier.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Doncasteru Rovers.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Joe Wright z jedenastki gospodarzy. Była to 62. minuta pojedynku. W 64. minucie za Devante'a Cole'a wszedł Fejiri Okenabirhie.

W tej samej minucie trener ”Wikingów” postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Niall Ennis, a murawę opuścił Jon Taylor. Trener Rochdale postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Matta Done'a i na pole gry wprowadził napastnika Tylera Smitha, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Zawodnicy gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia wynik ustalił Oliver Rathbone. Przy zdobyciu bramki asystował Ian Henderson.

W 85. minucie w zespole Doncasteru Rovers doszło do zmiany. Ben Sheaf wszedł za Madgera Antonia. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Rhys Norrington-Davies
62′ Joe Wright
Eoghan O'Connell
85′ Madger Antonio Gomes Ajú
Matt Done65′
Jacob Ramsey
Matthew Lund71′
Kieran Sadlier
Aaron Morley
 1′ 64′ Jon Taylor
Oliver Rathbone  81′
Benjamin Whiteman
Jimmy Ryan78′
64′ Devante Cole
Stephen Dooley78′
85′ Ben Sheaf
Jimmy Keohane
64′ Niall Ennis
Tyler Smith65′
64′ Fejiri Okenabirhie
Aaron Wilbraham71′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Doncasteru Rovers przyznał jedną żółtą.

Już w najbliższy wtorek jedenastka Rochdale będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Sunderland AFC. Tego samego dnia Bolton Wanderers FC zagra z zespołem Doncasteru Rovers na jego terenie.