Liga angielska - 32. kolejka League One: Blackpool FC - Southend United FC 2-1 (1-0)

8 lutego na Bloomfield Road odbył się mecz 32. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Blackpool FC i Southend United. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Blackpool FC 2-1. Na stadionie zasiadło 7 870 widzów.

32. kolejka Anglia - League One
2020-02-08 16:00 | Stadion: Bloomfield Road | Widzów: 7870 | Arbiter: A. Backhouse
Blackpool FC
Southend United FC
2
1
A. Gnanduillet 37',64'
S. McLaughlin 72'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 pojedynków drużyna Southend United wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut zespół Southend United zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Blackpool FC (”Mandarynki”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Blackpool FC w 37. minucie spotkania, gdy Armand Gnanduillet strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Liam Feeney.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Blackpool FC.

Trener Southend United wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Brandona Goodshipa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Sam Barratt. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kontaktowego gola. W 60. minucie Isaac Hutchinson został zmieniony przez Erena Kinalego.

Chwilę później trener ”Mandarynek” postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Gary'ego Madinego. Na boisko wszedł Nathan Delfouneso, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 64. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Armand Gnanduillet z Blackpool FC.

Piłkarze Southend United szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Stephen McLaughlin. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Sam Mantom.

W 82. minucie Charlie Kelman został zmieniony przez Matta Rusha, co miało wzmocnić zespół Southend United. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jaya Spearinga na Matthew Virtue-Thicka oraz Connora Ronana na Granta Warda. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Stephenowi McLaughlinowi z jedenastki gości. Była to 89. minuta starcia. Drużynie Southend United zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Blackpool FC.

Isaac Hutchinson60′
90′ Connor Patrick Ronan
Stephen McLaughlin  72′ 89′
82′ Jay Spearing
Mark Milligan
 37′, 64′ (k.) Armand Gnanduillet
Charlie Kelman82′
61′ Gary Madine
Terrell Egbri
82′ Matthew Virtue-Thick
Eren Kinali60′
90′ Grant Ward
Brandon Goodship46′
61′ Nathan Delfouneso
Matt Rush82′
Joseph Nuttall
Kenny Coker

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Southend United przyznał jedną żółtą.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy wtorek drużyna Southend United rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Peterborough United FC. Tego samego dnia Gillingham FC zagra z drużyną Blackpool FC na jej terenie.