Liga angielska - 32. kolejka Championship: Stoke City FC - Preston North End FC 0-2 (0-0)

12 lutego na bet365 Stadium w Stoke-on-Trencie odbyło się spotkanie 32. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Stoke City i Prestonu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Prestonu 2-0. Mecz obejrzało 20 418 widzów.

T. Barkhuizen 75'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 49 starć jedenastka Prestonu (”The Lilywhites”) wygrała 22 razy i zanotowała 14 porażek oraz 13 remisów.

Od pierwszych minut zespół Prestonu zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Stoke City (”Garncarze”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 24. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Daniela Johnsona z ”The Lilywhites”, a w 38. minucie Joe Allena z drużyny przeciwnej.

Trener Prestonu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł David Nugent, a murawę opuścił Sean Maguire.

Dopiero w drugiej połowie Alan Browne wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”The Lilywhites”, zdobywając bramkę w 58. minucie meczu. W 62. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jamesa McCleana z ”Garncarze'”, a w 63. minucie Bena Pearsona z drużyny przeciwnej.

W następstwie utraty bramki trener Stoke City postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Jamesa McCleana i na pole gry wprowadził napastnika Sama Vokesa, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 74. minucie za Scotta Sinclaira wszedł Paul Gallagher.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Prestonu w 75. minucie spotkania, gdy Tom Barkhuizen strzelił drugiego gola. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Ben Davies.

W doliczonym czasie gry kartką został ukarany Danny Batth, piłkarz gospodarzy. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Declan Rudd
90′ Danny Batth
Patrick Bauer
James Chester
Ben Davies
80′ Bruno Martins Indi
Darnell Fisher
Tom Smith
Andrew Hughes
38′ Joe Allen
Tom Barkhuizen  75′
Sam Clucas
Alan Browne  58′
Thomas Ince
Daniel Johnson24′
62′ 66′ James McClean
Paul Gallagher74′
80′ 87′ Thibaud Verlinden
Josh Harrop
87′ Lee Gregory
David Nugent57′
66′ Sam Vokes
Jayden Stockley

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a w drugiej dwie. Piłkarze Prestonu obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Prestonu w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.

Już w najbliższą sobotę drużyna Prestonu zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Millwall FC. Tego samego dnia Queens Park Rangers FC będzie rywalem zespołu Stoke City w meczu, który odbędzie się w Londynie.