Liga angielska - 31. kolejka League Two: Walsall FC - Crewe Alexandra FC 1-2 (1-0)

W spotkaniu 31. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 1 lutego, drużyna Walsall FC przegrała z Crewe Alexandra 1-2 (1-0). Mecz na Banks's Stadium obejrzało 4 610 widzów.

O. Finney 67'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 25 starć zespół Crewe Alexandra wygrał dziewięć razy i zanotował sześć porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu zawodnicy Walsall FC (”The Saddlers”) nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 15. minucie Caolan Lavery dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Walsall FC.

Jedenastka gospodarzy długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 35 minut, jednak drużyna Crewe Alexandra doprowadziła do remisu. Gola strzelił Daniel Powell. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Perry Ng.

W 64. minucie kartkę dostał Liam Kinsella, zawodnik Walsall FC.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Crewe Alexandra w 67. minucie spotkania, gdy Oliver Finney zdobył drugą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Charlie Kirk.

W 68. minucie za Wesa McDonalda wszedł Jack Nolan. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Crewe Alexandra doszło do zmiany. Callum Ainley wszedł za Olivera Finneya. Chwilę później trener ”The Saddlers” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Danny Guthrie, a murawę opuścił Nathan Sheron.

W 78. minucie w zespole ”The Saddlers” doszło do zmiany. Elijah Adebayo wszedł za Rory'ego Holdena. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Walsall FC: Shayowi Faceyowi w 79. i Caolanowi Laveremu w 88. minucie. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

William Jääskeläinen
79′ Shay Facey
Charlie Kirk
71′ Nathan Sheron
Oliver Finney  67′ 69′
64′ Liam Kinsella
James Jones
68′ Wes McDonald
Luke Offord
Josh Gordon
Ryan Wintle
 15′ 88′ Caolan Lavery
Daniel Powell  50′
78′ Rory Holden
Callum Ainley69′
71′ Danny Guthrie
Paul Green
68′ Jack Nolan
Stephen Walker
Stuart Sinclair
Owen Dale
78′ Elijah Adebayo
Chris Porter

Arbiter nie ukarał zawodników Crewe Alexandra żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał trzy żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Crewe Alexandra w drugiej połowie dokonał jednej zmiany.

8 lutego jedenastka Crewe Alexandra będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Oldham Athletic AFC. Tego samego dnia Forest Green Rovers FC będzie rywalem drużyny ”The Saddlers” w meczu, który odbędzie się w Nailsworth.