Liga angielska - 31. kolejka League Two: Swindon Town FC - Exeter City FC 2-1 (2-1)

1 lutego na The County Ground odbyło się spotkanie 31. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Swindon Town i Exeter City. Starcie zakończyło się zwycięstwem Swindon Town 2-1. Na stadionie stawiło się 13 095 widzów.

31. kolejka Anglia - League Two
2020-02-01 16:00 | Stadion: The County Ground | Widzów: 13095 | Arbiter: K. Johnson
R. Williams 34'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 pojedynków jedenastka Swindon Town wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 18. minucie Jake Taylor został zmieniony przez Archie Collinsa.

W 20. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Exeter City Archie Collins.

Zespół gospodarzy niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 14 minut, drużyna Exeter City doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Randell Williams. W 36. minucie kartkę otrzymał Ryan Bowman z jedenastki gości.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Hallam Hope. W zdobyciu bramki pomógł Diallang Jaiyesimi.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

W 54. minucie w drużynie Exeter City doszło do zmiany. Brennan Dickenson wszedł za Lee Martina. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Michaelowi Doughty'emu ze Swindon Town. Była to 63. minuta meczu.

Kibice Swindon Town nie mogli już doczekać się wprowadzenia Kaiyne'a Woolery'ego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Hallam Hope. Trener Exeter City postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił obrońcę Toma Parkesa i na pole gry wprowadził napastnika Nicky'ego Ajose'a, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W drugiej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Swindon Town doszło do zmiany. Admiral Muskwe wszedł za Eoina Doyle'a.

Pierce Sweeney
63′ Michael Doughty
Nigel Atangana
Anthony Grant
Nicky Law
Jerry Yates
Lee Martin54′
90′ Eóin Doyle
Jake Taylor18′
 45′ 70′ Hallam Hope
Nicky Ajose76′
90′ Admiral Muskwe
Alex Fisher
70′ Kaiyne Woolery
Lee Holmes

Matt Jay

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół Exeter City wykorzystał wszystkie zmiany.

8 lutego jedenastka Exeter City rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Stevenage FC. Tego samego dnia Carlisle United FC będzie gościć jedenastkę Swindon Town.