Liga angielska - 31. kolejka League Two: Stevenage FC - Leyton Orient 0-3 (0-1)

W meczu 31. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 1 lutego, zespół Stevenage FC przegrał z Leyton Orient 0-3 (0-1). Mecz na The Lamex Stadium obejrzało 4 321 widzów.

31. kolejka Anglia - League Two
2020-02-01 16:00 | Stadion: The Lamex Stadium | Widzów: 4321 | Arbiter: G. Salisbury
Stevenage FC
Leyton Orient
0
3
R. Sotiriou 19',62'
O. Cissé 59'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Jedenastka Leyton Orient wygrała aż siedem razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Leyton Orient w 19. minucie spotkania, gdy Ruel Sotiriou zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Josha Wrighta.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Craigowi Clayowi z zespołu gości. Była to 33. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Leyton Orient.

W 47. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jamesa Brophy'ego z Leyton Orient, a w 58. minucie Deana Parretta z drużyny przeciwnej.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Leyton Orient, strzelając kolejnego gola. W 59. minucie celnym strzałem popisał się Ousseynou Cissé. Ponownie asystę zaliczył Josh Wright.

W 60. minucie David Parkhouse został zastąpiony przez Daniela Kempa.

Prawie natychmiast Ruel Sotiriou wywołał eksplozję radości wśród kibiców Leyton Orient, zdobywając kolejną bramkę w 62. minucie pojedynku. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Conor Wilkinson.

W 67. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jake'a Cassidy'ego ze Stevenage FC, a w szóstej minucie doliczonego czasu spotkania Conora Wilkinsona z drużyny przeciwnej. Między 68. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Leyton Orient: Jordan Maguire-Drew, Ruel Sotiriou, Craig Clay, na ich miejsce weszli: Danny Johnson, Lee Angol, Hector Kyprianou. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Terence'a Vancootena, Scotta Cuthberta zajęli: Joe Leesley, Simeon Jackson. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-3.

Lawrence Vigouroux
74′ Scott Cuthbert
Marvin Ekpiteta
Ben Nugent
Daniel Happe
58′ Dean Parrett
George Marsh
68′ Terence Owen Vancooten
Josh Wright
67′ Jake Cassidy
Ruel Sotiriou  19′, 62′ 79′
60′ David Parkhouse
Joe Widdowson
60′ Daniel Kemp
Hector Kyprianou82′
Tom Soares
Lee Angol79′
74′ Simeon Jackson
Matt Harrold
68′ Joe Leesley
Danny Johnson72′

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

8 lutego zespół Leyton Orient będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Macclesfield Town FC. Tego samego dnia Exeter City FC będzie gościć zespół Stevenage FC.