Liga angielska - 31. kolejka League Two: Plymouth Argyle FC - Newport County AFC 1-0 (1-0)

1 lutego na Home Park odbyło się starcie 31. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Plymouth Argyle i Newport County. Mecz zakończył się zwycięstwem Plymouth Argyle 1-0. Na stadionie stawiło się 10 956 widzów.

T. Bakinson 5'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 pojedynków zespół Newport County wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo aż siedem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. Na murawie, jak to często zdarzało się Newport County w tym sezonie, pojawił się George Nurse, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w piątej minucie Ryana Haynesa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

W tej samej minucie jedyną bramkę meczu zdobył Tyreeq Bakinson dla drużyny Plymouth Argyle (”The Greens”). Asystę zanotował George Cooper.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Plymouth Argyle.

W 56. minucie Ashley Baker został zmieniony przez Kyle'a Howkinsa. Po chwili trener Plymouth Argyle postanowił bronić wyniku. W 62. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Conora Granta wszedł Joe Edwards, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie.

W 74. minucie Padraig Amond został zmieniony przez Billy'ego Watersa, co miało wzmocnić drużynę Newport County. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Luke'a Jephcotta na Ryana Taylora. W 79. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ryana Hardiego z ”The Greens”, a w 85. minucie Jossa Labadiego z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Gary Sawyer osłabiając tym samym zespół Plymouth Argyle.

W 90. minucie w drużynie Plymouth Argyle doszło do zmiany. Adam Randell wszedł za Ryana Hardiego. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej trzeciej minucie spotkania, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Jamille'owi Mattowi i Aleksowi Palmerowi. W drugiej połowie nie padły gole.

Matt
90′ Alex Palmer
Thomas King
Niall Canavan
Ashley Baker56′
85′ Gary Sawyer
Scott Bennett
Scott Wootton
Mickey Demetriou
 5′ Tyreeq Bakinson
Ryan Haynes5′
George Cooper
Jordan Green
62′ Conor Grant
Joss Labadie85′
Danny Mayor
Josh Sheehan
79′ 90′ Ryan Hardie
Robbie Willmott
82′ Luke Jephcott
Padraig Amond74′
Byron Moore
Jamille Matt90′
Michael Cooper
Nick Townsend
62′ Joe Edwards
Kyle Howkins56′
Joel Grant
George Nurse5′
90′ Adam Randell
Matthew Dolan
Klaidi Lolos
Dale Gorman
Callum McFadzean
Tristan Abrahams
82′ Ryan Taylor
Billy Waters74′

Arbiter przyznał dwie żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Plymouth Argyle, a zawodnikom gości pokazał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.

8 lutego zespół Newport County rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie Cambridge United FC. Tego samego dnia Colchester United FC będzie gościć zespół Plymouth Argyle.