Liga angielska - 31. kolejka League Two: Oldham Athletic AFC - Bradford City AFC 3-0 (3-0)

1 lutego na Boundary Park odbył się mecz 31. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Oldham AFC i Bradford City. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Oldham AFC 3-0. Na stadionie stawiło się 5 198 widzów.

M. Maouche 45'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 39 starć drużyna Oldham AFC wygrała 21 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Oldham AFC w 11. minucie spotkania, gdy Zachary Dearnley strzelił pierwszego gola.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Oldham AFC, zdobywając kolejną bramkę. W 20. minucie na listę strzelców wpisał się Jonny Smith. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Gevaro Nepomuceno.

Kibice Oldham AFC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mohameda Maouche'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Zachary Dearnley. Posunięcie trenera było słuszne. Mohameda Maouche'a zdobył kolejną bramkę w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania. W 38. minucie arbiter pokazał kartkę Paudiemu O'Connorowi z zespołu gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Oldham AFC w 45. minucie spotkania, gdy Mohamed Maouche strzelił trzeciego gola. Przy zdobyciu bramki pomógł Daniel Rowe.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Drugą połowę zespół Bradford City rozpoczął w zmienionym składzie, za Paudiego O'Connora wszedł Dylan Mottley-Henry. Trener Bradford City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Shay McCartan, a murawę opuścił Jake Reeves.

W 50. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Camerona Borthwicka-Jacksona z Oldham AFC, a w 52. minucie Shaya McCartana z drużyny przeciwnej. W 60. minucie za Gevara Nepomucena wszedł Zachary Mills. W 78. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Carla Piergianniego z Oldham AFC, a w 79. minucie Bena Richardsa-Evertona z drużyny przeciwnej.

W 87. minucie Christopher Missilou został zmieniony przez Chrisa McCanna, co miało wzmocnić drużynę Oldham AFC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Claytona Donaldsona na Jordana Gibsona.

Richard O'Donnell
50′ Cameron Borthwick-Jackson
Adam Henley
Thomas Hamer
Anthony O'Connor
78′ Carl Piergianni
Paudie O'Connor38′ 46′
 20′ Jonny Smith
Ben Richards-Everton79′
David Wheater
Connor Wood
 11′ 31′ Zachary Dearnley
Dylan Edward Connolly
87′ Christopher Missilou
Callum Cooke
Mohamad Sylla
Jake Reeves46′
Daniel Lucas Rowe
Chris Taylor
60′ Gevaro Nepomuceno
Clayton Donaldson88′
Ellis Allen
Luke McGee
60′ Zachary Mills
Tyler French
Christian N'Guessan
Hope Akpan
Johan Okeiths Branger Engone
Dylan Mottley-Henry46′
31′  45′ Mohamed Maouche
Harry Pritchard
87′ Chris McCann
Jordan Gibson88′
Scott Wilson
Shay McCartan46′ 52′

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę zespół Bradford City rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie Grimsby Town FC. Tego samego dnia Crewe Alexandra FC będzie gościć jedenastkę Oldham AFC.