Liga angielska - 31. kolejka League Two: Crawley Town FC - Scunthorpe United FC 3-1 (3-0)

1 lutego na The People's Pension Stadium odbyło się spotkanie 31. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Crawley Town i Scunthorpe United. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Crawley Town 3-1. Na stadionie stawiło się 2 130 widzów.

31. kolejka Anglia - League Two
2020-02-01 16:00 | Stadion: The People's Pension Stadium | Widzów: 2130 | Arbiter: T. Nield
K. van Veen 57'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Crawley Town w szóstej minucie spotkania, gdy Jordan Tunnicliffe strzelił pierwszego gola. Bramka padła po podaniu George'a Francomba.

W 12. minucie kartkę obejrzał Jacob Bedeau z Scunthorpe United.

Drużyna Scunthorpe United ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 24. minucie wynik na 2-0 podwyższył Reece Grego-Cox.

W 34. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Leviego Suttona ze Scunthorpe United, a w 37. minucie Olliego Palmera z drużyny przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Ollie Palmer wywołał eksplozję radości wśród kibiców Crawley Town, strzelając kolejnego gola w 45. minucie meczu. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 12 zdobytych bramek. Sytuację bramkową stworzył Ashley Nadesan.

Drugą połowę jedenastka Scunthorpe United rozpoczęła w zmienionym składzie, za Bena Liddle'a wszedł Jordan Gabriel. W 47. minucie kartką został ukarany Josh Doherty, zawodnik gospodarzy. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Kevin van Veen. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 70. minucie w drużynie Crawley Town doszło do zmiany. David Sesay wszedł za Reece'a Gregę-Coksa. W 72. minucie John McAtee został zmieniony przez George'a Millera. Chwilę później trener Scunthorpe United postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Ryan Colclough, a murawę opuścił Alex Gilliead.

A trener Crawley Town wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Tarryna Allarakhię. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Dannie Bulman. Na 10 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Crawley Town doszło do zmiany. Jack Powell wszedł za George'a Francomba. W 87. minucie kartkę dostał Jamie Sendles-White, zawodnik Crawley Town.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

Jacob Bedeau12′
80′ George Francomb
Andy Butler
87′ Jamie Sendles-White
Harrison McGahey
 6′ Jordan Tunnicliffe
James Perch
74′ Dannie Bulman
Alex Gilliead73′
47′ Josh Doherty
Ben Liddle46′
 45′ 37′ Ollie Palmer
Levi Sutton34′
Ashley Nadesan
John McAtee72′
 24′ 70′ Reece Grego-Cox
Kevin van Veen  57′ (k.)
Beryly Lubala
Abobaker Eisa
Thomas McGill
Rory Watson
70′ David Sesay
Jordan Gabriel46′
Mason Enigbokan-Bloomfield
Yann Songo'o
80′ Jack Powell
Alfie Beestin
74′ Tarryn Allarakhia
Ryan Colclough73′
Ricky German
Devarn Green

George Miller72′

Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Scunthorpe United przyznał dwie.

8 lutego jedenastka Scunthorpe United rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Cheltenham Town FC. Tego samego dnia Salford City FC będzie gościć jedenastkę Crawley Town.