Liga angielska - 31. kolejka League Two: Cambridge United - Colchester Utd 2-1 (0-0)

W meczu 31. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 1 lutego, jedenastka Cambridge United zwyciężyła z Colchesterem Utd 2-1 (0-0). Mecz na Abbey Stadium obejrzało 5 015 widzów.

L. Norris 67'

Od pierwszych minut drużyna Colchesteru Utd zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Cambridge United była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 53. minucie Kwame Poku zastąpił Calluma Harriotta. Trener Colchesteru Utd wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Luke'a Gambina. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Courtney Senior. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić dającą prowadzenie bramkę.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Colchesteru Utd w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Luke Norris. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

W następstwie utraty bramki trener Cambridge United postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił obrońcę Idrisa El Mizouniego i na pole gry wprowadził napastnika Harveya Knibbsa, który w bieżącym sezonie ma na koncie cztery gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 82. minucie, w jedenastce Colchesteru Utd za Luke'a Norrisa wszedł Theo Robinson, a w zespole Cambridge United Kyle Knoyle zmienił Andrewa Dallasa.

Zespół Cambridge United otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 85. minucie gola wyrównującego strzelił Andrew Dallas. Przy strzeleniu gola pomógł George Maris.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. Bramkę na 2-1 w 86. minucie zdobył Harvey Knibbs. W zdobyciu bramki pomógł Leon Davies.

Od 89. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Cambridge United i jedną drużynie przeciwnej. W doliczonym czasie gry w jedenastce Cambridge United doszło do zmiany. George Taft wszedł za Victora Adeboyejo. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Dean Gerken
90′ Harry Darling
Cohen Bramall
Leon Davies
Tom Eastman
69′ Idris El Mizouni
Ryan Jackson
82′ Kyle Knoyle
Luke Prosser
89′ Liam O'Neil
Courtney Senior65′
90′ Victor Adeboyejo
Omar Sowunmi
90′ George Taft
Luke Gambin65′
Reggie Lambe
Ben Edward Stevenson
82′  85′ Andrew Dallas
Callum Harriott53′
69′  86′ Harvey Knibbs
Theo Robinson82′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Cambridge United, a piłkarzom gości przyznał jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

8 lutego jedenastka Colchesteru Utd rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Plymouth Argyle FC. Tego samego dnia Newport County AFC będzie gościć zespół Cambridge United.