Liga angielska - 31. kolejka League One: Rochdale AFC - Shrewsbury Town FC 1-0 (0-0)

1 lutego na Crown Oil Arena odbył się pojedynek 31. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Rochdale i Shrewsbury Town. Mecz zakończył się zwycięstwem Rochdale 1-0. Na stadionie stawiło się 2 829 widzów.

31. kolejka Anglia - League One
2020-02-01 16:00 | Stadion: Crown Oil Arena | Widzów: 2829 | Arbiter: C. Boyeson
Rochdale AFC
Shrewsbury Town FC
1
0
T. Smith 88'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 35 spotkań jedenastka Rochdale wygrała 17 razy i zanotowała 11 porażek oraz siedem remisów.

Od pierwszych minut jedenastka Shrewsbury Town zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Rochdale była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Rochdale postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Matt Done, a murawę opuścił Stephen Dooley. W 67. minucie Aaron Wilbraham zastąpił Tylera Smitha.

A kibice Shrewsbury Town nie mogli już doczekać się wprowadzenia Shauna Whalleya. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Callum Lang. W 76. minucie Jason Cummings został zmieniony przez Daniela Udoha, a za Conora McAleny'ego wszedł na boisko Sean Goss, co miało wzmocnić zespół Shrewsbury Town. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aarona Morleya na Ryana McLaughlina.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Rochdale w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na dwie minuty przed zakończeniem starcia na listę strzelców wpisał się Tyler Smith.

Jedyną kartkę w meczu dostał Ro-Shaun Williams z zespołu gości. Była to 90. minuta spotkania.

Scott Golbourne
56′ Stephen Dooley
Donald Love
Jimmy Keohane
Ro-Shaun Williams90′
76′ Aaron Morley
David Edwards
Oliver Rathbone
Josh Laurent
Jimmy Ryan
Callum Lang71′
67′ Aaron Wilbraham
Jason Cummings76′
Ian Henderson
Conor McAleny83′
Jay Lynch
Joe Murphy
76′ Ryan McLaughlin
Sam Hart
Jim McNulty
Aaron Pierre
Michael Jordan Williams
Sean Goss83′
56′ Matt Done
Brad Walker
67′  88′ Tyler Smith
Daniel Udoh76′
Fabio Tavares
Shaun James Whalley71′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Shrewsbury Town pokazał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

8 lutego jedenastka Shrewsbury Town rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Milton Keynes Dons FC. Tego samego dnia Doncaster Rovers FC będzie gościć zespół Rochdale.