Liga angielska - 31. kolejka League One: Portsmouth FC - Sunderland AFC 2-0 (1-0)

W pojedynku 31. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 1 lutego, jedenastka Portsmouth FC wygrała z Sunderland AFC 2-0 (1-0). Mecz na Fratton Park obejrzało 18 531 widzów.

31. kolejka Anglia - League One
2020-02-01 16:00 | Stadion: Fratton Park | Widzów: 18531 | Arbiter: C. Sarginson
Portsmouth FC
Sunderland AFC
2
0
C. Burgess 25'
J. Bolton 52'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 73 starcia zespół Portsmouth FC (”Pompey”) wygrał 24 razy i zanotował 22 porażki oraz 27 remisów.

Od pierwszych minut zespół Sunderland AFC (”Czarne Koty”) zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki ”Pompey” była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Portsmouth FC w 25. minucie spotkania, gdy Christian Burgess zdobył pierwszą bramkę. Bramka padła po podaniu Ronana Curtisa.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Steve'owi Seddonowi i Lyndenowi Goochowi. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Portsmouth FC.

Trener Portsmouth FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Ellis Harrison, a murawę opuścił John Marquis. Drugą połowę jedenastka Sunderland AFC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Charliego Wyke'a wszedł Kyle Lafferty.

Trzeba było trochę poczekać, aby James Bolton wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Pompey”, strzelając kolejnego gola w 52. minucie pojedynku. Asystę przy bramce ponownie zaliczył Ronan Curtis.

Kibice Sunderland AFC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Duncana Watmore'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Chris Maguire. W 69. minucie za Denvera Hume'a wszedł Antoine Semenyo. Od 70. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Sunderland AFC i jedną drużynie przeciwnej.

W doliczonej piątej minucie starcia w zespole Portsmouth FC doszło do zmiany. Ben Close wszedł za Andy'ego Cannona. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Jonathan Peter McLaughlin
 52′ James Bolton
Denver Hume69′
 25′ Christian Burgess
Joel Lynch
71′ Sean Raggett
Jordan Willis
45′ Steve Seddon
Bailey Wright
90′ Andy Cannon
Chris Maguire69′
46′ John Marquis
Conor McLaughlin
90′ Ben Close
Josh Scowen
Marcus Harness
Duncan Watmore69′
Ross McCrorie
Kyle Lafferty46′
46′ Ellis Harrison
Antoine Semenyo69′ 90′

Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gości, natomiast w drugiej dwie. Zawodnicy Portsmouth FC otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Drużyna ”Pompey” w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

8 lutego jedenastka Sunderland AFC rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Ipswich Town. Tego samego dnia Tranmere Rovers FC będzie przeciwnikiem drużyny Portsmouth FC w meczu, który odbędzie się w Birkenhead.