Liga angielska - 31. kolejka League One: Fleetwood Town FC - Doncaster Rovers FC 2-1 (1-0)

1 lutego na Highbury Stadium odbyło się spotkanie 31. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Fleetwood Town i Doncasteru Rovers. Starcie zakończyło się zwycięstwem Fleetwood Town 2-1. Na stadionie stawiło się 3 008 widzów.

N. Ennis 55'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć pojedynków jedenastka Doncasteru Rovers (”Wikingowie”) wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut drużyna ”Wikingów” zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Fleetwood Town była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 22. minucie kartką został ukarany Brad Halliday, piłkarz Doncasteru Rovers.

Trzeba było trochę poczekać, aby Ched Evans wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fleetwood Town, zdobywając bramkę w 35. minucie pojedynku. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

W 40. minucie kartkę obejrzał Lewie Coyle z Fleetwood Town. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Fleetwood Town.

Drużyna Doncasteru Rovers ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy pokonał bramkarza Harry Souttar.

W 55. minucie kartkę dostał Glenn Whelan z zespołu gospodarzy.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W tej samej minucie gola kontaktowego strzelił Niall Ennis. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Jon Taylor.

W 62. minucie za Josha Morrisa wszedł Paul Coutts. Trener Doncasteru Rovers postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Kierana Sadliera i na pole gry wprowadził napastnika Devante'a Cole'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. A kibice Fleetwood Town nie mogli już doczekać się wprowadzenia Paddego Maddena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie aż 13 zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Lewie Coyle.

W 73. minucie Ben Sheaf został zmieniony przez Jamesa Coppingera, a za Jona Taylora wszedł na boisko Fejiri Okenabirhie, co miało wzmocnić jedenastkę Doncasteru Rovers. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Cheda Evansa na Harveya Saundersa. W 83. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Aleksa Cairnsa z Fleetwood Town, a w szóstej minucie doliczonego czasu starcia Madgera Antonia z drużyny przeciwnej. Drużynie Doncasteru Rovers zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Fleetwood Town.

Evans
83′ Alex Cairns
Timothy Dieng
Daniel Kenny Andrew
Tom Anderson
Callum Connolly
Brad Halliday22′
40′ 71′ Lewie Coyle
Cameron John
Lewis Jack Gibson
Joe Wright
 49′ Harry Souttar
Jon Taylor81′
62′ Josh Morris
Kieran Sadlier68′
Jack Sowerby
Madger Antonio Gomes Ajú90′
55′ Glenn Whelan
Ben Sheaf73′
Wes Burns
Benjamin Whiteman
 35′ 90′ Ched Evans
Niall Ennis  55′
Billy Crellin
Louis Jones
James Hill
Reece James
62′ Paul Coutts
Matt Blair
Barry Crowe-Baggley
James Coppinger73′
Gerard Garner
Jacob Ramsey
71′ Paddy Madden
Devante Cole68′
90′ Harvey Saunders
Fejiri Okenabirhie81′

Arbiter ukarał żółtymi kartkami trzech zawodników Fleetwood Town. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Piłkarze gości otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Już w najbliższy wtorek jedenastka ”Wikingów” rozegra kolejny mecz w Birkenhead. Jej rywalem będzie Tranmere Rovers FC. Natomiast 8 lutego AFC Wimbledon będzie przeciwnikiem zespołu Fleetwood Town w meczu, który odbędzie się w Kingstonie upon Tamizie.