Liga angielska - 31. kolejka League One: Bolton Wanderers FC - Tranmere Rovers FC 2-0 (1-0)

1 lutego na University of Bolton Stadium odbyło się starcie 31. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Boltonu Wanderers i Tranmere Rovers. Mecz zakończył się zwycięstwem Boltonu Wanderers 2-0. Na stadionie zasiadło 13 044 widzów.

31. kolejka Anglia - League One
2020-02-01 16:00 | Stadion: University of Bolton Stadium | Widzów: 13044 | Arbiter: S. Oldham
Bolton Wanderers FC
Tranmere Rovers FC
2
0
D. Politic 2'
C. O'Grady 64'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 pojedynków jedenastka Tranmere Rovers wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Boltonu Wanderers (”Kłusaki”) w drugiej minucie spotkania, gdy Dennis Politic strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Luke Murphy.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Boltonu Wanderers.

Drużyna Tranmere Rovers ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 64. minucie wynik ustalił Chris O'Grady. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ethan Hamilton.

W 67. minucie w jedenastce Tranmere Rovers doszło do zmiany. Neil Danns wszedł za Connora Jenningsa. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Keanowi Bryanowi z ”Kłusaki”. Była to 69. minuta spotkania. W drugiej minucie doliczonego czasu meczu Dennis Politic zastąpił Ronana Darcy'ego.

W tej samej minucie w zespole Tranmere Rovers doszło do zmiany. Sid Nelson wszedł za Morgana Feeneya. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Scott Davies
69′ Kean Bryan
Alex Woodyard
 2′ 90′ Dennis Politic
Morgan Ferrier
 64′ Chris O'Grady
Neil Danns67′
90′ Ronan Darcy
David Perkins
Joe Dodoo
Darren Potter
Muhammadu Faal
Daniel Walker-Rice

Arbiter nie ukarał zawodników Tranmere Rovers żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Drużyna Boltonu Wanderers w drugiej połowie wymieniła jednego gracza. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.

Już w najbliższy wtorek drużyna Tranmere Rovers rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Doncaster Rovers FC. Natomiast 8 lutego Coventry City FC będzie przeciwnikiem jedenastki ”Kłusaki” w meczu, który odbędzie się w Birminghamie.