Liga angielska - 31. kolejka Championship: Swansea City AFC - Derby County 2-3 (0-1)

8 lutego na Liberty Stadium odbyło się spotkanie 31. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Swansea City i Derby County. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Derby County 3-2. Na stadionie zasiadło 16 230 widzów.

31. kolejka Anglia - Championship
2020-02-08 16:00 | Stadion: Liberty Stadium | Widzów: 16230 | Arbiter: M. Donohue
T. Lawrence 80'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W ósmej minucie Martyn Waghorn dał prowadzenie swojej drużynie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Jaydenowi Boglemu z Derby County (”Barany”). Była to 38. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Barany”.

Drugą połowę drużyna Swansea City rozpoczęła w zmienionym składzie, za George'a Byersa wszedł Yan Dhanda. W 53. minucie sędzia ukarał kartką Duane Holmesa, zawodnika Derby County.

Zespół gospodarzy otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Yan Dhanda. Asystę przy golu zaliczył Wayne Routledge.

W 58. minucie kartkę obejrzał Ben Hamer z jedenastki gości.

Prawie natychmiast Kyle Naughton wywołał eksplozję radości wśród kibiców Swansea City, zdobywając kolejną bramkę w tej samej minucie spotkania. W 61. minucie Jason Knight został zastąpiony przez Graeme'a Shinniego.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w drużynie ”Barany” doszło do zmiany. Curtis Davies wszedł za Jaydena Boglego.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Duane Holmes.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Andre'owi Wisdomowi z Derby County.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 80. minucie wynik ustalił Tom Lawrence. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Martyn Waghorn.

W następstwie utraty gola trener Swansea City postanowił zagrać agresywniej. W 86. minucie zmienił pomocnika Wayne'a Routledge'a i na pole gry wprowadził napastnika Liama Cullena. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Chwilę później trener Derby County postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 89. minucie na plac gry wszedł Jack Marriott, a murawę opuścił Tom Lawrence. W doliczonym czasie gry kartkę dostał Joe Rodon, piłkarz gospodarzy.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-3.

Jayden Bogle38′ 62′
 58′ Kyle Naughton
Craig Forsyth
Connor Roberts
Andre Wisdom70′
90′ Joe Rodon
Max Bird
46′ George Byers
Matt Clarke
Conor Gallagher
Duane Holmes  64′ 53′
Matt Grimes
Jason Knight61′
86′ Wayne Routledge
Jack Marriott89′
86′ Liam Cullen
Chris Martin
46′  56′ Yan Dhanda
Morgan Whittaker

Zawodnicy Swansea City dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół Derby County w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Już w najbliższy wtorek jedenastka Swansea City rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Queens Park Rangers FC. Natomiast w środę Bristol City FC będzie gościć zespół Derby County.