Liga angielska - 31. kolejka Championship: Nottingham Forest - Leeds United 2-0 (1-0)

8 lutego na The City Ground odbyło się starcie 31. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Nottinghamu Forest i Leeds United. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Nottinghamu Forest 2-0. Na stadionie stawiło się 29 455 widzów.

31. kolejka Anglia - Championship
2020-02-08 18:30 | Stadion: The City Ground | Widzów: 29455 | Arbiter: O. Langford
Nottingham Forest
Leeds United
2
0
S. Ameobi 31'
T. Walker 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 71 meczów jedenastka Leeds United (”Pawie”) wygrała 26 razy i zanotowała 21 porażek oraz 24 remisy.

Już w pierwszych minutach jedenastka Leeds United próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Wysiłki podejmowane przez zespół Nottinghamu Forest (”Forest”) w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 31. minucie Sammy Ameobi dał prowadzenie swojej drużynie. Asystę zaliczył Yuri Ribeiro.

W 35. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Stuarta Dallasa z Leeds United, a w 44. minucie Mattego Casha z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Nottinghamu Forest.

W 55. minucie sędzia ukarał kartką Ezdzhana Alioskiego, zawodnika gości. W 59. minucie Hernandez Pablo zastąpił Tylera Robertsa.

W 67. minucie Sammy Ameobi został zmieniony przez Adamę Diakhaby, co miało wzmocnić zespół Nottinghamu Forest. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ezdzhana Alioskiego na Jamiego Shackletona oraz Patricka Bamforda na Jeana-Kévina Augustina. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Benowi White'owi z drużyny gości. Kibice Nottinghamu Forest nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ryana Yatesa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Tiago Silva. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić drugą bramkę.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Forest: Sambie Sow w 83. minucie i Adamie Diakhaby w czwartej minucie doliczonego czasu starcia. W 90. minucie w drużynie Nottinghamu Forest doszło do zmiany. Tyler Walker wszedł za Lewisa Grabbana.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Nottinghamu Forest w 90. minucie spotkania, gdy Tyler Walker strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zanotował Joe Lolley.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Stuart Dallas35′
 31′ 67′ Sammy Ameobi
Ben White72′
44′ Matty Cash
Jack Harrison
80′ Tiago Silva
Mateusz Klich
83′ Samba Sow
Hernandez Dominguez Pablo59′
Ben Watson
Patrick Bamford71′
90′ Lewis Grabban
Jamie Shackleton70′
80′ Ryan Yates
Jordan Stevens
67′ 90′ Adama Diakhaby
Jean-Kévin Augustin71′
90′  90′ Tyler Walker
Tyler Roberts59′

Zawodnicy obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.