Liga angielska - 31. kolejka Championship: Luton Town FC - Cardiff City FC 0-1 (0-0)

W spotkaniu 31. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 8 lutego, zespół Lutonu Town przegrał z Cardiff City 0-1 (0-0). Mecz na Kenilworth Road obejrzało 10 041 widzów.

31. kolejka Anglia - Championship
2020-02-08 16:00 | Stadion: Kenilworth Road | Widzów: 10041 | Arbiter: J. Linington
Luton Town FC
Cardiff City FC
0
1
L. Tomlin 73'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 starć zespół Cardiff City wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo aż siedem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 64. minucie Isaiah Brown został zastąpiony przez Luke'a Berry'ego.

Jedyną bramkę meczu zdobył Lee Tomlin dla drużyny Cardiff City. Bramka padła w tej samej minucie. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Albert Adomah.

Chwilę później trener Cardiff City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł David Hoilett, a murawę opuścił Josh Murphy. Jedyną kartkę w meczu sędzia przyznał Seanowi Morrisonowi z Cardiff City. Była to 77. minuta meczu. Trener Lutonu Town wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko George'a Moncura. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Glen Rea.

W 78. minucie Ryan Tunnicliffe został zmieniony przez Kazengę LuaLuę, co miało wzmocnić drużynę Lutonu Town. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lee Tomlina na Leandra Bacunę w 80. minucie oraz Alberta Adomaha na Gavina Whyte'a w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania.

Curtis Nelson
78′ Glen Rea
Ashley Jazz Richards
Pelly Ruddock Mpanzu
Albert Adomah90′
78′ Ryan Tunnicliffe
Josh Murphy74′
Harry Cornick
Marlon Pack
James Collins
Will Vaulks
64′ Isaiah Brown
Lee Tomlin  73′ 80′
James Shea
Neil Leonard Dula Etheridge
Donervon Joseph Daniels
Aden Flint
64′ Luke Berry
Leandro Bacuna80′
78′ Kazenga LuaLua
Gavin Whyte90′
Callum McManaman
Robert Nesta Glatzel
78′ George Moncur
David Junior Hoilett74′
Andrew Shinnie
Danny Ward

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Cardiff City pokazał jedną żółtą.

Już w najbliższą środę drużyna Cardiff City zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Huddersfield Town FC. Tego samego dnia Sheffield Wednesday FC zagra z drużyną Lutonu Town na jej terenie.