Liga angielska - 31. kolejka Championship: Huddersfield Town - Queens Park Rangers 2-0 (0-0)

8 lutego na John Smith's Stadium odbył się mecz 31. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Huddersfield Town i Queens Park Rangers. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Huddersfield Town 2-0. Starcie obejrzało 21 083 widzów.

31. kolejka Anglia - Championship
2020-02-08 16:00 | Stadion: John Smith's Stadium | Widzów: 21083 | Arbiter: D. Webb
Huddersfield Town FC
Queens Park Rangers FC
2
0
E. Kachunga 57'
S. Mounié 61'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 21 pojedynków jedenastka Queens Park Rangers (”Super Hoops”) wygrała dziewięć razy i zanotowała sześć porażek oraz sześć remisów.

Od pierwszych minut zespół ”Super Hoops” zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Huddersfield Town (”The Terriers”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Queens Park Rangers: Jordanowi Hugillowi w 27. i Luke'owi Amos w 41. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Huddersfield Town w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Elias Kachunga. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. W zdobyciu bramki pomógł Harry Toffolo.

Szczęście uśmiechnęło się do ”The Terriers” w 61. minucie spotkania, gdy Steve Mounié strzelił z karnego drugiego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć zdobytych bramek.

W 67. minucie Ilias Chair został zmieniony przez Marca Pugha. W tej samej minucie w jedenastce ”Super Hoops” doszło do zmiany. Jack Clarke wszedł za Luke'a Amos. A trener Huddersfield Town wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Fraizera Campbella. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Steve Mounié.

W 74. minucie Juninho Bacuna został zmieniony przez Andy'ego Kinga, a za Eliasa Kachungę wszedł na boisko Chris Willock, co miało wzmocnić drużynę Huddersfield Town. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Brighta Osayiego-Samuela na Aramide'a Oteha. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Dominicowi Ballowi z ”Super Hoops”. Była to 82. minuta pojedynku. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Conor Masterson
74′ Juninho Bacuna
Eberechi Eze
 61′ (k.) 72′ Steve Mounié
Bright Osayi-Samuel87′
 57′ 90′ Elias Kachunga
Àngel Rangel Zaragoza
74′ Andy King
Ryan Manning
72′ Fraizer Campbell
Marc Pugh67′
Rekeil Pyke
Jack Clarke67′
90′ Chris Anthony Willock
Aramide Oteh87′

Arbiter nie ukarał ”The Terriers” żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy wtorek drużyna Queens Park Rangers rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Swansea City AFC. Natomiast w środę Cardiff City FC zagra z drużyną Huddersfield Town na jej terenie.