Liga angielska - 30. kolejka League Two: Walsall FC - Morecambe FC 0-2 (0-0)

28 stycznia na Banks's Stadium odbył się mecz 30. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Walsall FC i Morecambe. Starcie zakończyło się zwycięstwem Morecambe 2-0. Na stadionie stawiło się 3 554 widzów.

Carlos Gomes 90'

Od pierwszych minut zespół Morecambe zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Walsall FC (”The Saddlers”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 23. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół gospodarzy.

W 45. minucie sędzia ukarał kartkami Josha Gordona z Walsall FC oraz Jordana Slewa z drużyny gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę jedenastka ”The Saddlers” wyszła w zmienionym składzie, za Josha Gordona wszedł Jack Nolan. W 52. minucie Ryan Cooney zastąpił Christiana Mbulu.

W 55. minucie w drużynie Walsall FC doszło do zmiany. Stuart Sinclair wszedł za Elijaha Adebaya. Trener Walsall FC postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Danny'ego Guthriego i na pole gry wprowadził napastnika Rory'ego Holdena. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Po chwili trener Morecambe postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Ajay Leitch-Smith, a murawę opuścił Jordan Slew.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Morecambe w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 68. minucie Steven Old dał prowadzenie swojemu zespołowi. Asystę zanotował Jordan Cranston.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Morecambe: Carlosowi Gomesowi w 77. i Christianowi Mbulu w 89. minucie. W 82. minucie w drużynie Morecambe doszło do zmiany. Tom Brewitt wszedł za Adama Phillipsa.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Morecambe, strzelając kolejnego gola. W doliczonej szóstej minucie pojedynku trafił Carlos Gomes. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Ryan Cooney52′
55′ Danny Guthrie
Toumani Diagouraga
23′ (k.) Wes McDonald
Adam Phillips82′
Caolan Lavery
Aaron Wildig
55′ Elijah Adebayo
Carlos Mendes Gomes  90′ 77′
45′ 46′ Josh Gordon
Christian Mbulu52′ 89′
46′ Jack Nolan
Alex Kenyon
55′ Stuart Sinclair
Ajay Leitch-Smith64′
55′ Rory Holden

Piłkarze Walsall FC dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę drużyna Morecambe zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Cheltenham Town FC. Tego samego dnia Crewe Alexandra FC zagra z drużyną ”The Saddlers” na jej terenie.