Liga angielska - 30. kolejka League Two: Port Vale FC - Exeter City FC 3-1 (0-1)

28 stycznia na Vale Park w Stoke-on-Trencie odbył się mecz 30. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Port Vale i Exeter City. Starcie zakończyło się zwycięstwem Port Vale 3-1. Na stadionie zasiadło 3 347 widzów.

N. Ajose 22'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Drużyna Exeter City wygrała aż siedem razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko trzy.

Od pierwszych minut drużyna Exeter City zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Port Vale była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Exeter City w 22. minucie spotkania, gdy Nicky Ajose zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Brennan Dickenson.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Christianowi Montañowi z drużyny gospodarzy. Była to 30. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Exeter City.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Brennanowi Dickensonowi z Exeter City. Była to 49. minuta meczu. W 50. minucie na listę strzelców wpisał się Richie Bennett.

W 54. minucie Brennan Dickenson został zastąpiony przez Randella Williamsa.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Port Vale przyniosły efekt bramkowy. W 64. minucie Leon Legge dał prowadzenie swojej drużynie. Przy zdobyciu bramki pomagał David Worrall.

Jedenastka Exeter City ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy Richie Bennett po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 3-1. Asystę przy bramce zaliczył Scott Burgess.

Chwilę później trener Exeter City postanowił wzmocnić linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Jake'a Taylora. Na boisko wszedł Nicky Law, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Niedługo później trener Port Vale postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 84. minucie na plac gry wszedł Tom Pope, a murawę opuścił Richie Bennett. W 85. minucie w zespole Exeter City doszło do zmiany. Alex Fisher wszedł za Nicky'ego Ajose'a.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-1.

Tom Parkes
 64′ Leon Legge
Jake Taylor71′
30′ Christian Alexis Montaño Castillo
Ryan Bowman
 50′ (k.), 70′ 84′ Richie Bennett
Alex Fisher85′
84′ Tom Pope
Matt Jay

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Port Vale w drugiej połowie dokonała jednej zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę zespół Exeter City rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie Swindon Town FC. Tego samego dnia Salford City FC zagra z zespołem Port Vale na jego terenie.