Liga angielska - 30. kolejka League Two: Plymouth Argyle FC - Crawley Town FC 2-2 (1-1)

W pojedynku 30. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 28 stycznia, jedenastka Plymouth Argyle zremisowała z Crawley Town 2-2 (1-1). Mecz na Home Park obejrzało 9 184 widzów.

O. Palmer 27',90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna Plymouth Argyle (”The Greens”) wygrała aż trzy razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut drużyna Crawley Town zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki ”The Greens” była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Crawley Town nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 27. minucie Ollie Palmer dał prowadzenie swojej drużynie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartką został ukarany Beryly Lubala, piłkarz Crawley Town.

Zawodnicy Plymouth Argyle odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 44. minucie na listę strzelców wpisał się Antoni Sarcevic. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał Josh Doherty z Crawley Town. Trener Plymouth Argyle postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił obrońcę Joe Edwardsa i na pole gry wprowadził napastnika Luke'a Jephcotta, który w bieżącym sezonie ma na koncie już cztery bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W 78. minucie kartkę otrzymał Scott Wootton z drużyny gospodarzy.

Trzeba było trochę poczekać, aby Luke Jephcott wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”The Greens”, zdobywając kolejną bramkę w 83. minucie spotkania. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Byron Moore.

W 85. minucie Tyreeq Bakinson zastąpił Conora Granta.

Jedenastka gości nie dała rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Ollie Palmer ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-2. Asystę zaliczył Jamie Sendles-White.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Josh Cogley
73′ Joe Edwards
George Francomb90′
Joshua Grant
Jamie Sendles-White
Gary Sawyer
Jordan Tunnicliffe
78′ Scott Wootton
Dannie Bulman
85′ Tyreeq Bakinson
Josh Doherty69′
George Cooper
Ollie Palmer  27′, 90′
 44′ (k.) Antoni Sarcevic
Ashley Nadesan
Byron Moore
Tarryn Allarakhia88′
86′ Ryan Hardie
Beryly Lubala43′ 85′
Michael Cooper
Thomas McGill
Jarvis Cleal
Tom Dallison
85′ Conor Grant
David Sesay
86′ Joel Grant
Jack Powell90′
Adam Randell
Ricky German88′
73′  83′ Luke Jephcott
Reece Grego-Cox85′
Klaidi Lolos

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Plymouth Argyle, a piłkarzom gości przyznał dwie.

Już w najbliższą sobotę drużyna Crawley Town zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Scunthorpe United FC. Tego samego dnia Newport County AFC zagra z zespołem ”The Greens” na jego terenie.