Liga angielska - 30. kolejka League Two: Oldham Athletic AFC - Mansfield Town FC 3-1 (2-0)

W spotkaniu 30. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 28 stycznia, drużyna Oldham AFC wygrała z Mansfield Town 3-1 (2-0). Mecz na Boundary Park obejrzało 2 961 widzów.

30. kolejka Anglia - League Two
2020-01-28 20:45 | Stadion: Boundary Park | Widzów: 2961 | Arbiter: M. Salisbury
O. Khan 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Jedenastka Oldham AFC wygrała aż sześć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Joe Rileyowi z zespołu gości. Była to 16. minuta pojedynku.

Tymczasem zawodnicy Oldham AFC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 23. minucie na listę strzelców wpisał się Jonny Smith. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Niedługo później Thomas Hamer wywołał eksplozję radości wśród kibiców Oldham AFC, strzelając kolejnego gola w 43. minucie meczu. Asystę zaliczył Jonny Smith.

W 51. minucie Henry Charsley zastąpił Willema Tomlinsona. Trener Mansfield Town wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Andy'ego Cooka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie aż siedem zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Nicky Maynard. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić pierwszego gola.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Oldham AFC w 58. minucie spotkania, gdy Gevaro Nepomuceno zdobył trzecią bramkę. Bramka padła po podaniu Christophera Missilou.

Niedługo później trener Oldham AFC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Mohamed Maouche, a murawę opuścił Zachary Dearnley. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Krystian Pearce, piłkarz gości. W 71. minucie Danny Rose został zmieniony przez Otisa Mohammeda, co miało wzmocnić zespół Mansfield Town. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Christophera Missilou na Christiana N'Guessana w 85. minucie oraz Gevara Nepomucena na Johana Brangera w tej samej minucie.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W doliczonej trzeciej minucie starcia wynik ustalił Otis Mohammed.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-1.

Malvind Benning
 43′ Thomas Hamer
Krystian Pearce70′
Carl Piergianni
Joe Riley16′
 23′ Jonny Smith
Ryan Sweeney
David Wheater
Henry Charsley51′
64′ Zachary Dearnley
Kelland Watts
85′ Christopher Missilou
Danny Rose71′
Mohamad Sylla
Nicky Maynard51′
Daniel Lucas Rowe
CJ Hamilton
 58′ 88′ Gevaro Nepomuceno
Alexander MacDonald
Ellis Allen
Aiden Stone
Zachary Mills
Matt Preston
85′ Christian N'Guessan
Neal Bishop
88′ Johan Okeiths Branger Engone
Otis Jan Mohammed Khan71′  90′
64′ Mohamed Maouche
Willem Tomlinson51′
Désiré Segbé Azankpo
Andy Cook51′
Scott Wilson
Jimmy Knowles

Arbiter nie ukarał zawodników Oldham AFC żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę jedenastka Mansfield Town rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Carlisle United FC. Tego samego dnia Bradford City AFC zagra z drużyną Oldham AFC na jej terenie.