Liga angielska - 30. kolejka League Two: Newport County - Macclesfield Town 1-0 (1-0)

28 stycznia na Rodney Parade odbył się mecz 30. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Newport County i Macclesfield Town. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Newport County 1-0. Na stadionie stawiło się 3 354 widzów.

30. kolejka Anglia - League Two
2020-01-28 20:45 | Stadion: Rodney Parade | Widzów: 3354 | Arbiter: G. Salisbury
Newport County AFC
Macclesfield Town FC
1
0
J. Labadie 34'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Newport County wygrała jeden raz, zremisowała cztery, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od pierwszych minut zespół Macclesfield Town zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Newport County była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 31. minucie sędzia pokazał kartkę Danny'emu Whiteheadowi z Macclesfield Town.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Newport County w 34. minucie spotkania, gdy Joss Labadie zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystował Robbie Willmott.

W 38. minucie Ben Stephens został zmieniony przez Theodore'a Archibalda. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Ashleyowi Bakerowi, zawodnikowi gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Newport County.

W 73. minucie w jedenastce Newport County doszło do zmiany. Billy Waters wszedł za Jordana Greena. Chwilę później trener Macclesfield Town postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Jacob Blyth, a murawę opuścił Jay Harris.

A kibice Newport County nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tristana Abrahamsa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Padraig Amond. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał David Fitzpatrick z jedenastki gości. Była to 88. minuta spotkania. W drugiej połowie nie padły gole.

Jonathan Mitchell
44′ Ashley Baker
Ben Stephens38′
73′ Jordan Green
Jay Harris74′
 34′ Joss Labadie
Joe Ironside
86′ Padraig Amond
Jacob Blyth74′
86′ Tristan Abrahams

73′ Billy Waters

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Macclesfield Town przyznał dwie.

Drużyna Newport County w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Zespół gości także wymienił dwóch graczy.

Już w najbliższą sobotę jedenastka Macclesfield Town rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Northampton Town FC. Tego samego dnia Plymouth Argyle FC będzie gościć jedenastkę Newport County.