Liga angielska - 30. kolejka League Two: Grimsby Town FC - Stevenage FC 3-1 (1-0)

28 stycznia na Blundell Park w Cleethorpes odbył się pojedynek 30. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Grimsby Town i Stevenage FC. Mecz zakończył się zwycięstwem Grimsby Town 3-1. Starcie obejrzało 4 175 widzów.

C. Lakin 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół Stevenage FC wygrał aż pięć razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W czwartej minucie za Jake'a Hessenthalera wszedł Josh Benson.

W 16. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Stevenage FC Ben Nugent. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Grimsby Town.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Grimsby Town w 63. minucie spotkania, gdy Billy Clarke strzelił z rzutu karnego drugiego gola. W 64. minucie kartkę obejrzał Billy Clarke z drużyny gospodarzy.

Niedługo później Charles Vernam wywołał eksplozję radości wśród kibiców Grimsby Town, zdobywając kolejną bramkę w 72. minucie spotkania. Sytuację bramkową stworzył Josh Benson.

Chwilę później trener Grimsby Town postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Jamesa Hansona. Na boisko wszedł Matt Green, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Między 78. a 87. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Stevenage FC i jedną drużynie przeciwnej. W 80. minucie Billy Clarke został zmieniony przez Jamesa Tilleya, co miało wzmocnić zespół Grimsby Town. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Diaguelya Daba na Terence'a Vancootena.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W doliczonej drugiej minucie starcia wynik ustalił Charlie Lakin.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

Scott Cuthbert
78′ Luke Hendrie
Tyler Denton72′
Ludvig Öhman
Ben Nugent 16′ (samob.) 87′
Matthew Pollock
Luther Wildin
 72′ Charles Vernam
Charlie Carter
Harry Clifton
Diaguely Dabo83′
4′ Jake Hessenthaler
Paul Digby
Eliott Whitehouse
Charlie Lakin  90′ 79′
 63′ (k.) 64′ 80′ Billy Clarke
Jake Cassidy
76′ James Hanson
Elliott List72′
4′ Josh Benson
Dean Parrett
Max Wright
Tom Soares
76′ Matt Green
Terence Owen Vancooten83′
80′ James Tilley
David Parkhouse64′

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę zespół Stevenage FC rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Leyton Orient. Tego samego dnia Forest Green Rovers FC zagra z zespołem Grimsby Town na jego terenie.