Liga angielska - 30. kolejka League Two: Forest Green Rovers - Carlisle Utd 1-4 (0-2)

W meczu 30. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 28 stycznia, zespół Forest Green Rovers przegrał z Carlisle Utd 1-4 (0-2). Mecz na The New Lawn w Nailsworth obejrzało 1 514 widzów.

30. kolejka Anglia - League Two
2020-01-28 20:45 | Stadion: The Innocent [Insert Name Here] Stadium | Widzów: 1514 | Arbiter: B. Huxtable
J. Kayode 49'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Jedenastka Carlisle Utd wygrała aż cztery razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 17. minucie za Liama Shepharda wszedł Dominic Bernard.

Tymczasem to piłkarze Carlisle Utd otworzyli wynik. W 23. minucie bramkę zdobył Nathan Thomas. Asystę zaliczył Gethin Jones.

W 26. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Nathan Thomas z Carlisle Utd. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Aaronowi Haydenowi z Carlisle Utd. Była to 31. minuta starcia.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Forest Green Rovers postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Elliott Frear, a murawę opuścił Aaron Collins.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Carlisle Utd w 47. minucie spotkania, gdy Nathan Thomas zdobył z rzutu karnego trzecią bramkę.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W pierwszych minutach drugiej połowy wpakował piłkę do siatki rywali Joshua Kayode.

W 55. minucie sędzia pokazał kartkę Nickowi Andertonowi, piłkarzowi gości. W 58. minucie w drużynie Forest Green Rovers doszło do zmiany. Mathew Stevens wszedł za Roba Halla. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Carl Winchester.

Trener Carlisle Utd wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ryana Lofta. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Joshua Kayode. W 83. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Elliota Watta z Carlisle Utd, a w 84. minucie Ebou Adamsa z drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-4.

Byron Webster
17′ Liam Shephard
Nathan Thomas  23′, 26′, 47′ (k.)
84′ Ebou Adams
Jack Bridge
Odin Bailey
Gethin Jones
 59′ (k.) Carl Winchester
Mike Jones
Josh March
Elliot Watt83′
46′ Aaron Collins
Lewis Alessandra73′
58′ Rob Hall
Joshua Kayode  49′ 82′
Lewis Thomas
Louis Gray
17′ Dominic Bernard
Max Hunt60′
Kevin Patrick Dawson
Jack Iredale
46′ Elliott Frear
Taylor Charters
George Williams
Mohammed Ali Sagaf
Jack Aitchison
Stefan Scougall73′
58′ Mathew Stevens
Ryan Loft82′

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę jedenastka Carlisle Utd zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Mansfield Town FC. Tego samego dnia Grimsby Town FC będzie rywalem drużyny Forest Green Rovers w meczu, który odbędzie się w Cleethorpes.