Liga angielska - 30. kolejka League Two: Crewe Alexandra FC - Leyton Orient 2-0 (1-0)

W pojedynku 30. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 28 stycznia, drużyna Crewe Alexandra wygrała z Leyton Orient 2-0 (1-0). Mecz na Alexandra Stadium obejrzało 3 249 widzów.

30. kolejka Anglia - League Two
2020-01-28 20:45 | Stadion: Alexandra Stadium | Widzów: 3249 | Arbiter: L. Doughty
Crewe Alexandra FC
Leyton Orient
2
0
C. Kirk 2'
D. Powell 88'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 meczów drużyna Crewe Alexandra wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Crewe Alexandra w drugiej minucie spotkania, gdy Charlie Kirk strzelił pierwszego gola.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Crewe Alexandra.

W 59. minucie sędzia pokazał kartkę George'owi Marshowi z Leyton Orient. W 70. minucie Paul Green został zastąpiony przez Toma Lowerego.

Trener Leyton Orient postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Ousseynou Cisségo i na pole gry wprowadził napastnika Lee Angola, który w bieżącym sezonie ma na koncie cztery bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Chwilę później trener Crewe Alexandra postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł James Jones, a murawę opuścił Oliver Finney. W 75. minucie George Marsh został zmieniony przez Matta Harrolda, co miało wzmocnić zespół Leyton Orient. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Luke'a Offorda na Calluma Ainleya.

Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu kartkę dostał Harry Pickering, zawodnik gospodarzy.

Jedenastka Leyton Orient ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 88. minucie wynik na 2-0 podwyższył Daniel Powell. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Daniel Happe
81′ Harry Pickering
Jordan Maguire-Drew
 2′ Charlie Kirk
James Brophy
74′ Oliver Finney
Ousseynou Cissé71′
70′ Paul Green
Craig Clay
85′ Luke Offord
George Marsh59′ 75′
Ryan Wintle
Josh Wright
 88′ Daniel Powell
Josh Coulson
85′ Callum Ainley
Myles Judd
Regan Griffiths
Joe Widdowson
74′ James Jones
Hector Kyprianou
70′ Tom Lowery
Lee Angol71′
Owen Dale
Matt Harrold75′

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Zespół Crewe Alexandra w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.

Już w najbliższą sobotę jedenastka Leyton Orient rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej rywalem będzie Stevenage FC. Tego samego dnia Walsall FC będzie gościć drużynę Crewe Alexandra.