Liga angielska - 30. kolejka League Two: Cambridge United FC - Salford City FC 0-4 (0-1)

28 stycznia na Abbey Stadium odbył się pojedynek 30. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Cambridge United i Salford City. Mecz zakończył się zwycięstwem Salford City 4-0. Na stadionie zasiadło 3 444 widzów.

I. Touray 88'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Salford City.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 19. minucie Nathan Pond został zmieniony przez Liama Hogana.

Trzeba było trochę poczekać, aby Adam Rooney wywołał eksplozję radości wśród kibiców Salford City, strzelając gola w 32. minucie starcia. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Bruno Andrade.

W 33. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Daniela Jonesa z Cambridge United, a w 45. minucie Brandona Thomasa-Asante'a z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Salford City.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Salford City w 52. minucie spotkania, gdy Adam Rooney zdobył z karnego drugą bramkę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Salford City w 55. minucie spotkania, gdy Ashley Hunter strzelił trzeciego gola. Bramka padła po podaniu Liama Hogana.

W 63. minucie kartką został ukarany Liam O'Neil, zawodnik Cambridge United. Chwilę później trener Salford City postanowił wzmocnić linię napadu i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Brandona Thomasa-Asante'a. Na boisko wszedł Luke Armstrong, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 71. minucie w jedenastce Salford City doszło do zmiany. Richard Towell wszedł za Michaela O'Connora.

A kibice Cambridge United nie mogli już doczekać się wprowadzenia Harrisona Dunka. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Daniel Jones. W 83. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Brunona Andrade'a z Salford City, a w 84. minucie Paula Lewisa z drużyny przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu trafił Ibou Touray. Przy zdobyciu bramki pomagał Ashley Hunter.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-4.

Cameron Burgess
33′ 71′ Daniel Jones
Nathan Lewis Pond19′
Kyle Knoyle
Ibou Touray  88′
63′ 72′ Liam O'Neil
Scott Nigel Kenneth Wiseman
Greg Taylor
Ashley Hunter  55′
84′ Paul Lewis
Michael O'Connor71′
Victor Adeboyejo
Brandon Thomas-Asante45′ 67′
Harvey Knibbs
Adam Rooney  32′, 52′ (k.)
78′ George Maris
Craig Ian Conway
71′ Harrison Dunk
Jake Jervis
72′ Luke Hannant
Richard Towell71′
78′ Reggie Lambe
Luke Armstrong67′
Andrew Dallas

Arbiter ukarał żółtymi kartkami trzech piłkarzy Cambridge United. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Zawodnicy gości dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę drużyna Salford City będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Stoke-on-Trencie. Jej rywalem będzie Port Vale FC. Tego samego dnia Colchester United FC zagra z drużyną Cambridge United na jej terenie.