Liga angielska - 30. kolejka League One: Fleetwood Town FC - Coventry City FC 0-0

W meczu 30. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 28 stycznia, zespół Fleetwood Town zremisował z Coventry City 0-0. Mecz na Highbury Stadium obejrzało 2 506 widzów.

30. kolejka Anglia - League One
2020-01-28 20:45 | Stadion: Highbury Stadium | Widzów: 2506 | Arbiter: O. Yates
Fleetwood Town FC
Coventry City FC
0
0

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć spotkań drużyna Coventry City (”Błękitni”) wygrała cztery razy i tyle samo razy przegrywała. Jeden mecz zakończył się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. Trener Fleetwood Town postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 12. minucie na plac gry wszedł Josh Morris, a murawę opuścił Harrison Biggins.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Lewie Coyle z zespołu gospodarzy. Była to 18. minuta meczu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę jedenastka ”Błękitnych” wyszła w zmienionym składzie, za Jordana Shipleya wszedł Maxime Biamou. Trener Coventry City wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Calluma O'Hare'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Zain Westbrooke.

W 61. minucie Kyle Dempsey zastąpił Ashleya Easthama. Od 66. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy i trzy drużynie przeciwnej. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Fleetwood Town doszło do zmiany. Conor McAleny wszedł za Paddego Maddena.

Dominic Hyam
18′ Lewie Coyle
Sam McCallum78′
88′ Harry Souttar
Kyle John McFadzean87′
12′ Harrison Biggins
Michael Rose
61′ Kyle Dempsey
Liam Kelly
90′ Jack Sowerby
Jordan Shipley46′
66′ Glenn Whelan
Liam Walsh90′
90′ Ched Evans
Zain Westbrooke46′
73′ Paddy Madden
Matt Godden
Billy Crellin
Ben Wilson
61′ Ashley Eastham
Brandon Mason
James Hill
Josh Pask
Paul Coutts
Jamie Allen
12′ Josh Morris
Callum O'Hare46′
73′ Conor McAleny
Maxime Biamou Ngapmou Yoke46′
Harvey Saunders
Jordie Hiwula-Mayifuila

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu pięć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Zespół gospodarzy wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Coventry City w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.

Już w najbliższą sobotę jedenastka Coventry City będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej rywalem będzie Bristol Rovers FC. Tego samego dnia Doncaster Rovers FC zagra z jedenastką Fleetwood Town na jej terenie.