Liga angielska - 30. kolejka Championship: West Bromwich Albion FC - Luton Town FC 2-0 (1-0)

1 lutego na The Hawthorns w West Bromwich odbył się pojedynek 30. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami WBA i Lutonu Town. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem WBA 2-0. Na stadionie zasiadło 25 141 widzów.

S. Ajayi 70'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 28 razy. Drużyna WBA (”The Baggies”) wygrała aż 16 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W 14. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Lutonu Town Donervon Daniels.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Danielowi Pottsowi z Lutonu Town. Była to 24. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki ”The Baggies”.

Trener Lutonu Town postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Isaiah Brown, a murawę opuścił Ryan Tunnicliffe. A trener WBA wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Hala Robsona-Kanu. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie siedem strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Charlie Austin. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić drugą bramkę.

Szczęście uśmiechnęło się do ”The Baggies” w 70. minucie spotkania, gdy Oluwasemilogo Ibidapo strzelił drugiego gola. Asystę zaliczył Matt Phillips.

W 73. minucie za Donervona Danielsa wszedł Cameron Carter-Vickers. W tej samej minucie Kazenga LuaLua został zmieniony przez Calluma McManamana, co miało wzmocnić zespół Lutonu Town. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Matta Phillipsa na Darnella Furlonga w 78. minucie oraz Filipa Krovinovicia na Rekeema Harpera w tej samej minucie. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

James Bree
 70′ Oluwasemilogo Adesewo Ibidapo Ajayi
Donervon Joseph Daniels 14′ (samob.) 73′
Dara O'Shea
Matthew Pearson
Conor Townsend
Daniel Potts24′
85′ Filip Krovinović
Glen Rea
Jake Livermore
Kazenga LuaLua73′
78′ Matt Phillips
Pelly Ruddock Mpanzu
Romaine Theodore Sawyers
Ryan Tunnicliffe61′
62′ Charlie Austin
Harry Cornick
Callum Robinson
James Collins
Jonathan Bond
James Shea
78′ Darnell Furlong
Cameron Carter-Vickers73′
Ahmed Hegazi
Luke Berry
Kyle Edwards
Callum McManaman73′
85′ Rekeem Harper
George Moncur
Rayhaan Rahim Amari Tulloch
Andrew Shinnie
62′ Hal Robson-Kanu
Isaiah Brown61′

Sędzia nie ukarał ”The Baggies” żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

8 lutego jedenastka Lutonu Town rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Cardiff City FC. Natomiast 9 lutego Millwall FC będzie rywalem zespołu WBA w meczu, który odbędzie się w Londynie.