Liga angielska - 30. kolejka Championship: Sheffield Wednesday FC - Millwall FC 0-0

1 lutego na Hillsborough odbyło się spotkanie 30. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Sheffield Wednesday i Milwall FC. Pojedynek zakończył się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 23 052 widzów.

30. kolejka Anglia - Championship
2020-02-01 16:00 | Stadion: Hillsborough | Widzów: 23052 | Arbiter: D. Coote
Sheffield Wednesday FC
Millwall FC
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 21 starć zespół Sheffield Wednesday wygrał osiem razy i zanotował siedem porażek oraz sześć remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 18. a 32. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Sheffield Wednesday i jedną drużynie przeciwnej.

W 49. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jeda Wallace'a z Milwall FC, a w 53. minucie Dominica Iorfę z drużyny przeciwnej. Trener Sheffield Wednesday wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Fernanda Forestieriego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Kadeem Harris.

Po chwili trener Milwall FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Connor Mahoney, a murawę opuścił Shane Ferguson. W tej samej minucie za Matta Smitha wszedł Jón Bodvarsson. W 63. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jake Coopera z Milwall FC, a w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu Mosesa Odubajo z drużyny przeciwnej.

W 67. minucie Jacob Murphy został zmieniony przez Alessia da Cruza, co miało wzmocnić jedenastkę Sheffield Wednesday. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Toma Bradshawa na Jaysona Molumbego w 79. minucie.

Bartosz Białkowski
23′ Adam Reach
Mahlon Beresford Baker Romeo
Julian Börner
Jake Cooper63′
53′ Dominic Iorfa
Shane Ferguson61′
90′ Moses Odubajo
Shaun Hutchinson
32′ Barry Bannan
Murray Wallace
56′ Kadeem Harris
Jed Wallace49′
67′ Jacob Murphy
Jayson Molumby79′
67′ Alessio da Cruz
Jiri Skalak
56′ Fernando Martín Forestieri
Jón Dadi Bodvarsson61′
Sam Winnall
Aiden O'Brien

Sędzia ukarał żółtymi kartkami czterech piłkarzy Sheffield Wednesday. Pokazał im dwie żółte kartki w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Zawodnicy gości dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół Milwall FC w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę jedenastka Sheffield Wednesday zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Barnsley FC. Natomiast 9 lutego West Bromwich Albion FC zagrają z jedenastką Milwall FC na jej terenie.