Liga angielska - 30. kolejka Championship: Preston North End FC - Swansea City AFC 1-1 (1-1)

1 lutego na Deepdale odbył się pojedynek 30. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Prestonu i Swansea City. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 12 502 widzów.

R. Brewster 33'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć starć zespół Prestonu (”The Lilywhites”) wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo aż sześć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od pierwszych minut drużyna Swansea City zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Prestonu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Prestonu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Scott Sinclair. Asystę zanotował Darnell Fisher.

Jedenastka gospodarzy krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko pięć minut, ponieważ drużyna Swansea City doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Rhian Brewster. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Patrick Bauer z Prestonu. Była to 45. minuta starcia.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Swansea City: Jake'owi Bidwellowi w 54. i Rhian Brewster w 55. minucie. Kibice Prestonu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Davida Nugenta. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Josh Harrop.

W 71. minucie sędzia ukarał kartką Bersanta Celinę, piłkarza gości. Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Swansea City doszło do zmiany. Jay Fulton wszedł za George'a Byersa. W 85. minucie Tom Barkhuizen zastąpił Seana Maguire'a.

Chwilę później trener Swansea City postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 88. minucie zastąpił zmęczonego Rhiana Brewstera. Na boisko wszedł Liam Cullen, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Freddie Woodman
45′ Patrick Bauer
Joe Rodon
85′ Tom Barkhuizen
George Byers80′
 28′ Scott Sinclair
Bersant Celina71′
Alan Browne
Conor Gallagher
65′ Josh Harrop
Jay Fulton80′
85′ Sean Maguire
Wayne Routledge
65′ David Nugent
Liam Cullen88′
Jayden Stockley
Yan Dhanda

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka Prestonu w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Drużyna gości w drugiej połowie także wymieniła dwóch graczy.

Już w najbliższą sobotę zespół ”The Lilywhites” zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie Wigan Athletic FC. Tego samego dnia Derby County zagra z zespołem Swansea City na jego terenie.