Liga angielska - 30. kolejka Championship: Leeds United - Wigan Athletic FC 0-1 (0-0)

W meczu 30. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 1 lutego, drużyna Leeds United przegrała z Wigan Athletic 0-1 (0-0). Mecz na Elland Road obejrzało 35 162 widzów.

30. kolejka Anglia - Championship
2020-02-01 16:00 | Stadion: Elland Road | Widzów: 35162 | Arbiter: T. Harrington
Leeds United
Wigan Athletic FC
0
1
Pablo H. 59' (samob.)

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 starć drużyna Leeds United (”Pawie”) wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut zespół ”Pawii” zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Wigan Athletic (”The Latics”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Gavin Massey z drużyny gości. Była to 45. minuta starcia.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 59. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Leeds United Hernandez Pablo. W 64. minucie Ezdzhan Alioski zastąpił Tylera Robertsa.

W 69. minucie w zespole Wigan Athletic doszło do zmiany. Jamal Lowe wszedł za Gavina Masseya. Trener Wigan Athletic wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Michaela Jacobsa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Tom Pearce. W czwartej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Kalowi Naismithowi z Wigan Athletic.

Sam Morsy
59′ (samob.) Hernandez Dominguez Pablo
Kal Naismith90′
Patrick Bamford
Joe Williams
64′ Ezgjan Alioski
Joe Garner
64′ Tyler Roberts
Joe Gelhardt

Zespół ”Pawii” miał 13 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Wigan Athletic przyznał dwie żółte.

Jedenastka Leeds United w drugiej połowie dokonała jednej zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.