Liga angielska - 30. kolejka Championship: Fulham Londyn - Huddersfield Town FC 3-2 (3-2)

W pojedynku 30. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 1 lutego, drużyna Fulham FC wygrała z Huddersfield Town 3-2 (3-2). Mecz na Craven Cottage w Londynie obejrzało 18 013 widzów.

S. Mounié 39'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 21 meczów zespół Fulham FC (”The Cottagers”) wygrał 12 razy i zanotował trzy porażki oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 10. minucie Bobby Reid dał prowadzenie swojemu zespołowi. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Michael Hector.

Szczęście uśmiechnęło się do ”The Cottagers” w 15. minucie spotkania, gdy Tom Cairney zdobył drugą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Cyrusa Christiego.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Aleksandar Mitrović. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 19 strzelonych goli. Przy strzeleniu gola asystował Joe Bryan.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 35. minucie pierwszego gola dla jedenastki gości strzelił Emile Smith.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Lewis O'Brien z drużyny gości. Była to 38. minuta starcia.

Prawie natychmiast Steve Mounié wywołał eksplozję radości wśród kibiców Huddersfield Town, zdobywając kolejną bramkę w 39. minucie spotkania. Asystę przy golu zanotował Emile Smith.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-2.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy arbiter ukarał kartką Kevina McDonalda, zawodnika Fulham FC. Kibice Fulham FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Aboubakara Kamarę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Ivan Cavaleiro.

W 62. minucie Kevin McDonald został zmieniony przez Harry'ego Artera. W 76. minucie w jedenastce ”The Cottagers” doszło do zmiany. Stefan Johansen wszedł za Toma Cairneya. W tej samej minucie trener ”The Terriers” postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Fraizer Campbell, a murawę opuścił Steve Mounié.

Od 82. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Fulham FC. Zespołowi ”The Terriers” zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki ”The Cottagers”.

Kachunga
90′ Marek Rodak
Joel Coleman
Joe Bryan
Trevoh Chalobah82′
82′ Cyrus Christie
Christopher Schindler
Michael Hector
Richard Stearman
Denis Odoi
Harry Toffolo
 10′ Bobby De Cordova-Reid
Juninho Bacuna
 15′ 76′ Tom Cairney
Lewis O'Brien38′
48′ 62′ Kevin McDonald
Emile Smith Rowe  35′ 89′
Josh Onomah
Steve Mounié  39′ 76′
57′ Ivan Cavaleiro
Karlan Ahearne-Grant
 31′ Aleksandar Mitrović
Elias Kachunga
Marcus Bettinelli
Jacob Chapman
Zeze Steven Sessegnon
Jaden Brown
62′ Harry Arter
Demeaco Duhaney
Luca Daniel de la Torre
Jon Gorenc Stankovič
76′ 90′ Stefan Marius Johansen
Andy King82′
Neeskens Kebano
Fraizer Campbell76′
57′ Aboubakar Kamara
Rekeil Pyke89′

Arbiter pokazał cztery żółte kartki ”The Cottagers”, a piłkarzom gości przyznał jedną.

8 lutego zespół Huddersfield Town rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Queens Park Rangers FC. Tego samego dnia Blackburn Rovers FC będzie gościć drużynę Fulham FC.