Liga angielska - 30. kolejka Championship: Charlton Athletic FC - Barnsley FC 2-1 (2-0)

W pojedynku 30. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 1 lutego, jedenastka Charltonu Athletic wygrała z Barnsley FC 2-1 (2-0). Mecz na The Valley w Londynie obejrzało 19 870 widzów.

C. Woodrow 71'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 21 spotkań zespół Barnsley FC (”The Tykes”) wygrał siedem razy i zanotował sześć porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie Lyle Taylor dał prowadzenie swojemu zespołowi. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem zdobytych bramek. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Jason Pearce.

Między 22. a 41. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół ”The Addicks”, strzelając kolejnego gola. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Andre Green. Bramka padła po podaniu Mouhamada-Naby'ego Sarra.

W 57. minucie Jonny Williams został zastąpiony przez Jake Forstera-Caskeya. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Barnsley FC: Conorowi Chaplinowi w 60. i Jordanowi Williamsowi w 62. minucie.

Po chwili trener ”The Addicks” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Tomer Hemed, a murawę opuścił Lyle Taylor. W tej samej minucie w jedenastce Barnsley FC doszło do zmiany. Kilian Ludewig wszedł za Clarke'a Oduora. Kibice ”The Tykes” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Elliota Simõesa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Jordan Williams. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kontaktowego gola.

”The Tykes” odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 71. minucie wynik ustalił Cauley Woodrow. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Luke Thomas.

W 86. minucie Conor Chaplin został zmieniony przez Patricka Schmidta, co miało wzmocnić drużynę Barnsley FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alfie Doughty'ego na Bena Purringtona. W doliczonej ósmej minucie pojedynku kartkę dostał Elliot Simões z jedenastki gości. Drużynie Barnsley FC zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Charltonu Athletic.

Samuel Sahin-Radlinger
33′ Tom Lockyer
Jordan Williams62′ 68′
90′ Alfie Doughty
Alex Mowatt
Darren Pratley
Luke Thomas
57′ Jonny Williams
Jacob Brown
 45′ Andre Green
Cauley Woodrow  71′
 9′ 68′ Lyle James Alfred Taylor
Conor Chaplin60′ 86′
Ben Amos
Jack Walton
90′ Ben Purrington
Kilian Ludewig68′
Sam Field
Benjamin Williams
57′ Jake Forster-Caskey
Kenneth Dougall
Aiden McGeady
Patrick Schmidt86′
Erhun Aksel Öztümer
Elliot Jorge Simões Inácio68′ 90′
68′ Tomer Hemed
Callum Styles

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy pięć.

Już w najbliższą sobotę drużyna ”The Tykes” rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Sheffield Wednesday FC. Tego samego dnia Stoke City FC będzie przeciwnikiem zespołu Charltonu Athletic w meczu, który odbędzie się w Stoke-on-Trencie.