Liga angielska - 30. kolejka Championship: Cardiff City FC - Reading FC 1-1 (0-1)

W starciu 30. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 31 stycznia, jedenastka Cardiff City zremisowała z Reading FC 1-1 (0-1). Mecz na Cardiff City Stadium obejrzało 22 518 widzów.

30. kolejka Anglia - Championship
2020-01-31 20:45 | Stadion: Cardiff City Stadium | Widzów: 22518 | Arbiter: S. Hooper
Cardiff City FC
Reading FC
1
1
C. Paterson 70'
Y. Meïté 8'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 34 mecze zespół Cardiff City wygrał 11 razy i zanotował 10 porażek oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Yakou Meïté wywołał eksplozję radości wśród kibiców Reading FC (”The Royals”), strzelając gola w ósmej minucie starcia. Asystę przy bramce zaliczył John Swift.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Sam Baldock z zespołu gości. Była to 45. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Reading FC.

Drugą połowę zespół Cardiff City rozpoczął w zmienionym składzie, za Gavina Whyte'a wszedł Leandro Bacuna. Trener Cardiff City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Danny Ward, a murawę opuścił David Hoilett.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 56. minucie, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Jordanowi Obicie i Ashleyowi Richardsowi.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Cardiff City w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 70. minucie wynik ustalił Callum Paterson.

Na 12 minut przed zakończeniem meczu w zespole Reading FC doszło do zmiany. Charlie Adam wszedł za Johna Swifta. Trener Reading FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko George'a Puşcaşa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie sześć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Sam Baldock. W 86. minucie za Jordana Obitę wszedł Omar Richards.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Cardiff City: Curtisowi Nelsonowi w 88. i Seanowi Morrisonowi w 90. minucie. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Rafael Cabral Barbosa
 70′ Callum Paterson
Chris Gunter
Joe Bennett
Thomas Mcintyre
90′ Sean Morrison
Liam Moore
88′ Curtis Nelson
Michael Morrison
56′ Ashley Jazz Richards
Oviemuno Dominic Ejaria
Marlon Pack
Jordan Obita56′ 86′
Will Vaulks
Judilson Mamadu Pele
46′ Gavin Whyte
John Swift78′
46′ David Junior Hoilett
Omar Richards86′
46′ Leandro Bacuna
Charlie Adam78′
Josh Murphy
Andrew Ferai Rinomhota
Robert Nesta Glatzel
Garath McCleary
46′ Danny Ward
George Alexandru Puşcaş83′

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół Cardiff City w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

8 lutego drużyna Reading FC będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie Hull City AFC. Tego samego dnia Luton Town FC będzie gościć zespół Cardiff City.