Liga angielska - 3. kolejka League Two: Southend United FC - Morecambe FC 1-2 (1-0)

W starciu 3. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 26 września, drużyna Southend United przegrała z Morecambe 1-2 (1-0). Spotkanie odbyło się na Roots Hall w Southend-on-Sei.

A. Phillips 73'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Jedenastka Morecambe wygrała aż dziewięć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Southend United nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W piątej minucie po rozpoczęciu na listę strzelców wpisał się Emile Acauah.

Między 15. a 37. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Southend United oraz dwie drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Southend United.

W 51. minucie za Jordana Greena wszedł Charlie Kelman.

Dopiero w drugiej połowie Aaron Wildig wywołał eksplozję radości wśród kibiców Morecambe, zdobywając bramkę w 55. minucie meczu. Przy strzeleniu gola pomagał Adam Phillips.

Po chwili trener Southend United postanowił bronić wyniku. W 64. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Emile'a Acauaha wszedł Tom Clifford, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół Southend United nie obronił wyniku i ostatecznie przegrał spotkanie.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Morecambe przyniosły efekt bramkowy. W 73. minucie Adam Phillips dał prowadzenie swojej drużynie.

W 81. minucie Terrell Egbri został zmieniony przez Matta Rusha, co miało wzmocnić jedenastkę Southend United. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Cole'a Stocktona na Liama McAlindena. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Samuel Lavelle
15′ Richard Taylor
Ryan Cooney
37′ Jason Demetriou
Alex Kenyon37′ 72′
81′ Terrell Egbri
John O'Sullivan
51′ Jordan Green
Adam Phillips  73′ 33′
Kyle Taylor
Aaron Wildig  55′
 5′ 64′ Emile Acauah
Cole Stockton87′
Brandon Goodship
Carlos Mendes Gomes
Harry Seaden
Mark Halstead
64′ Tom Clifford
Nathaniel Knight-Percival
Harry Lennon
Kelvin Mellor66′
Lewis Gard
Freddie Price
51′ Charlie Kelman
Yann Songo'o72′
81′ Matt Rush
Ajay Leitch-Smith

Liam McAlinden87′

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

3 października drużyna Morecambe będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Port Vale FC. Tego samego dnia Crawley Town FC będzie gościć drużynę Southend United.