Liga angielska - 3. kolejka League Two: Scunthorpe United FC - Crawley Town FC 2-2 (1-1)

17 sierpnia na Sands Venue Stadium odbył się mecz 3. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Scunthorpe United i Crawley Town. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2. Starcie obejrzało 3 186 widzów.

3. kolejka Anglia - League Two
2019-08-17 16:00 | Stadion: Sands Venue Stadium | Widzów: 3186 | Arbiter: C. Pollard
N. Ferguson 74'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Scunthorpe United wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 15. minucie kartkę dostał Andy Butler z jedenastki gospodarzy.

W tym czasie piłkarze Crawley Town nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Beryly Lubala. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Josh Cogley.

Piłkarze Scunthorpe United otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 33. minucie Rory McArdle wyrównał wynik meczu. Przy strzeleniu gola asystował Adam Hammill.

W 39. minucie kartkę dostał Nathan Ferguson, zawodnik gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę drużyna Crawley Town wyszła w zmienionym składzie, za Davida Sesaya, Panutche Camarę weszli Josh Doherty, Ollie Palmer.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Scunthorpe United w 54. minucie spotkania, gdy Matthew Lund zdobył drugą bramkę. Po godzinie gry w zespole Crawley Town doszło do zmiany. Filipe Morais wszedł za Ashleya Nadesana.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Matthew Lundowi ze Scunthorpe United. Była to 72. minuta pojedynku.

Drużyna Crawley Town wyrównała wynik meczu. W 74. minucie wynik ustalił Nathan Ferguson. Bramka padła po podaniu Josha Cogleya.

W 80. minucie karnego dla Crawley Town nie wykorzystał Beryly Lubala. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej. W następstwie utraty bramki trener Scunthorpe United postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Adama Hammilla i na pole gry wprowadził napastnika Johna McAteego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Glenn Morris
15′ Andy Butler
Josh Cogley
 33′ Rory McArdle
Dannie Bulman
83′ Adam Hammill
Nathan Ferguson  74′ 39′
 54′ 72′ Matthew Lund
Josh Payne
83′ John McAtee
Brian Galach

Ollie Palmer46′

Sędzia wręczył dwie żółte kartki zawodnikom Scunthorpe United, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił jednego gracza. Natomiast jedenastka Crawley Town w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższy wtorek drużyna Crawley Town będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie Crewe Alexandra FC. Tego samego dnia Cambridge United FC będzie gościć jedenastkę Scunthorpe United.